Usunięcie efektu odświeżania miniatur w Operze 11.x

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
karolkuich napisał(a):

Witajcie, chciałbym wam przedstawić prosty sposób na pozbycie się efektu, który denerwuje niejednego użytkownika Opery w wersjach 11.
Chodzi mianowicie o efekt "odświeżania" miniatur w szybkim wybieraniu po uruchomieniu przeglądarki.
Zastosowana animacja nie tylko nie poprawia wyglądu, lecz przede wszystkim niepotrzebnie obciąża procesor i w niektórych przypadkach znacząco opóźnia czas uruchamiania przeglądarki.

Nie będę się wiele rozpisywał na temat sposobu, w jaki należy tego dokonać, bo jest to zabawa raczej dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Napiszę tylko tyle, że w pliku konfiguracyjnym skórki należy odnaleźć wpis "Thumbnail Busy Image" i usunąć ścieżkę do pliku za znakiem "="

Dla tych, którzy nie znają się za bardzo na edycji skórek Opery przygotowałem trzy wersje skórki IBIS Inspire autorstwa ki-to.
Skórki te są pozbawione wyżej opisanego efektu a dodatkowo różnią się od siebie wyglądem szybkiego wybierania. W niedalekiej przyszłości powinienem przedstawić również przerobione skórki o nieco jaśniejszych barwach.

Pozwólcie, że nie będę pisał ponownie tego samego, lecz odeślę na gotowy wpis na blogu, bo tutaj poprawne umieszczenie trzech zdjęć i tekstu graniczy chyba z cudem...

http://my.opera.com/karolkuich/blog/2011/03/27/przerabiamy-speeddial-w-operze

pgmost napisał(a):

Dodam że mam obecnie 36 miniatur które ładowały się jakieś 8 sekund, dzięki powyższej poradzie jest to sekunda może troszkę więcej - ogólnie rewelka a i wizualnie lepiej wink

stivo85 napisał(a):

Grejt

Łukash napisał(a):

@karolkuich beer

Ryszard napisał(a):

Dla mnie to "IBIS inspire" jest za ciemne. Dlatego:
http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=11192

migawka napisał(a):

usunąłem co jest za "Thumbnail Busy Image =" i nadal odświeża

migawka napisał(a):

zrobiłem inaczej
w speeddial.ini dodałem do każdej miniaturki Reload Enabled=0 oraz
pozmieniałem wszystkie Reload Policy, Reload Interval oraz Reload Only If Expired na 0