update Opera 7.23 -> 8.0 i problem z M2

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Damian1 napisał(a):

Witam,
Od dłuższego czasu używam Opere 7.23. Postanowiłem zaktualizować ją i na katalog w którym miałem opere 7.23 zainstalowałem opere 8.0. Niestety, ale pojawia się taki błąd jak poniżej:

[img]http://www.pnet.pl/~jelcyn/2/opera.gif

A menu Poczta jest zablokowane

[img]http://www.pnet.pl/~jelcyn/2/opera2.gif

Nie mam w panelu zakładki Poczta. Jedyne rozwiązanie to przywrócenie zarchiwizowanych plików. Probowałem na Opere 7.23 instalować też 7.54 i jest to samo.

Czy ktoś przerabiał ten błąd? Chciałbym się przesiąść na nowszą wersję ze względu na RSSa ale nie chcę stracić poczty. Po skasowaniu wszystkich plików i skopiowaniu do owego katalogu zarchiwizowanych plików wszystko jest OK, mam poczte, ale mam wtedy wersje 7.23 i jestem w punkcie wyjścia

Nixer napisał(a):

Poczytaj to: http://opera.com/support/search/supsearch.dml?index=636

JaDo napisał(a):

Re: update Opera 7.23 -> 8.0 i problem z M2

Originally posted by Damian1
Czy ktoś przerabiał ten błąd?..przerabiałem tą "lekcję" wink . Dokładnie chodziło o ścieżkę dostępu do katalogu Mail. Sprawdź w Pomoc->O Operze gdzie on a potem zobacz w opera6.ini w sekcji [Mail]->Mail Root Directory. No i jak się nie zgadza (bo pewnie tak jest) wpisz właściwą. Zapisywanie .ini przy zamkniętej Operze.

Ja to miałem przy przeniesieniu całego katalogu Opery na inny dysk,inną partycję. Nie zgadzało mi się wszystko, nie tylko Mail smile.

Damian1 napisał(a):

Te porady nic mi nie dały.

Nową operę instalowałem do TEGO SAMEGO katalogu co była stara. Więc ścieżki się nie zmieniły, sprawdzałem ścieżki w opera6.ini (plik ten był w katalogu Opery i profiles) i były DOBRE tj. f:\program files\opera7\Mail

JaDo napisał(a):

Originally posted by Damian1
Te porady nic mi nie dały.sad pudło.

A czy przy instalce np. 7.54 chodzi Ci antyvir i skanuje katalog poczty? Bo trochę to dziwne,że z tą wersją też jest problem. A może inny progs przeszkadza?.

Wczoraj gdzieś znalazłem info,że może to mieć związek właśnie z tym Engine init failed.

Nie napisałeś czy instalowałeś na "czysto" ósemkę, może w ten sposób i popróbować przekopiować potrzebne pliki i katalogi(jakie, jest np. w FAQ na forum).

Damian1 napisał(a):

Antywirusa nie mam (po co skoro używam Opere i M2?)

Opere7 mam w katalogu f:\program files\Opera7. Przed próbą aktualizacji kopiuje sobie ten katalog na inny dysk. Później odpalam setupa i instaluje opere8 podając katalog f:\program files\Opera7.

Odpalam opere i są te błedy co powyżej. Ścieżki do maili są wszędzie dobre (tj. f:\program files\Opera7\Mail). Po nieudanej próbie aktualizacji Opery kasuję katalog f:\program files\Opera7 do którego wgrywam kopię opery 7.23 i jak mam dobry humor to próbuje jeszcze raz zainstalować jakąś inną wersję

Jednak na razie dałem sobie spokój. Probowałem z 8.0, 8.01, 8.10 (jakaś beta) i 7.54


W Operze 8 wyczaiłem importowanie poczty ale dotyczy to wersji 6.0 a jak pokazuje katalog z mailami z opery 7.23 to przycisk Imporuj jest nieaktywny. Ręczne importowanie plików MBS nie wchodzi w grę bo mi opera Tworzy wtedy jakieś pseudo konta pocztowe typu import1, import2.

andol napisał(a):

A jak wygląda u Ciebie strona "opera:about" przed i po aktualizacji?

Damian1 napisał(a):

tak samo