Opera Next 11.50 build 1018 z 27 maja 2011

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
stivo85 napisał(a):

Generalnie dzisiejszy build to zbiór poprawek błędów i usprawnień.
Od tego buildu można zmniejszyć zoom ikonek w SpeedDialu do 30% (było 50%), można otwierać linki w tle za pomocą Ctrl+Clik (było Ctrl+Shift+Click), Wtyczki na żądanie - opcja znalazła się w preferencjach strony, Wklej i przejdź w polu wyszukiwarki został poprawiony i wyszukuje zamiast ładowania jako URL.

Pełny changelog na blogu DT: link.

Highlights

Zajec napisał(a):

DSK-332240 Paste and Go can not perform searches
"nasi" na to narzekali smile Ktoś się ucieszy.

RealAddoN napisał(a):

Wam też blokuje informacje na onecie?
Każe wybrać blokowaną zawartość, ale liesta jest pusta. Problem jest przy wiadomościach, ale np. technowinki działają już normalnie.

Cappo napisał(a):

Pojawiło się wczoraj też 1020 http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/05/27/a-second-build-to-celebrate-friday ale coś opera sam nie znajduje aktualizacji.

Morphdreamer napisał(a):

Originally posted by Cappo:

Pojawiło się wczoraj też 1020 http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/05/27/a-second-build-to-celebrate-friday ale coś opera sam nie znajduje aktualizacji.


Haavard pisał wcześniej, że chwilowo wyłączyli automatyczne aktualizacje. A co do tego snapshota to w opera:about przedstawia się jako beta czyli pewnie pełnoprawną betę wydadzą w przyszłym tygodniu.

operetka napisał(a):

Originally posted by Cappo:

Pojawiło się wczoraj też 1020 http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/05/27/a-second-build-to-celebrate-friday ale coś opera sam nie znajduje aktualizacji.Jak nie dzialał VOD na GW tak dalej nie działa furious

daroc napisał(a):

Originally posted by stivo85:

można otwierać linki w tle za pomocą Ctrl+Clik (było Ctrl+Shift+Click)


Czyli teraz nie można zapisywać obrazków-linków poprzez Ctrl+click...

karolkuich napisał(a):

U mnie po aktualizacji do 1020 przestała się uruchamiać. System Ubuntu 11.04.

ruszok napisał(a):

Podali rozwiązanie:

Known Issues
Opera Next does not start from the application launcher in many popular Linux and FreeBSD Desktop Environments: To work around start from the terminal 'opera-next &'. Alternatively edit '/usr/share/applications/opera-next-browser.desktop' and change 'StartupNotify=true' to 'StartupNotify=false' and then log out and back into your Desktop Environment.

daroc napisał(a):

Z tym że nie dopisali go do tego builda, o którym mowa, lecz jest to known issue w osobnym wydaniu w tym samym dniu.

ruszok napisał(a):

Tyczy się to buildu 1020, który to jest wspomniany wyżej jako powodujący taki problem.

Zaś ja od kilku buildów nie widzę mapy na zumi... Przykładowo http://mapy.zumi.pl/?loc=katowice - zamiast mapy białe tło. A jak kliknę prawym to są flashowe ustawienia...

nieznajomywwa napisał(a):

Originally posted by ruszok:

Zaś ja od kilku buildów nie widzę mapy na zumi... Przykładowo http://mapy.zumi.pl/?loc=katowice - zamiast mapy białe tło. A jak kliknę prawym to są flashowe ustawienia...Spróbuj wyłączyć blokowanie zawartości, u mnie po wyłączeniu jest mapa normalnie.

ruszok napisał(a):

Nie mam tam żadnego wpisu. Dziwne...

karolkuich napisał(a):

Nie ma dziwu, że blokuje : :{'src':'http://reklama.onet.pl/bannery/zumi/Prod/promo_SV3.jpg',

Zastanawia mnie gdzie jeszcze reklamodawcy spróbują upychać reklamy. Wszystko będzie dążyło pewnie do tego, że przy włączonym blokowaniu reklam ze strony nie da się praktycznie korzystać... yuck