Nokia 6210 navi Heyah

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
Damsza18 napisał(a):

Witam. Mam dwa problemy z internetem w moim telefonie. Posiadam nokię 6210 navi w heyah (pakiet internet). Razem sprawdzałem 4 aplikacje: opera mini 4 i 6 i opera mobile 10 i 11. Opera mobile to porażka. Wszystko bardzo wolno chodzi. Teraz opera mini. Wersja 4 jest oczywiście brzydsza, ale o wiele szybciej wgrywa zdjęcia niż wersja 6. Bez zdjęć chodzą identycznie. Ustawienia na jakość zdjęć to jakość wysoka. Moje pytanie: czy wersja 6 otwiera zdjęcia wolniej czy to u mnie jest tylko tak? Może jeszcze jakieś ustawienia mam źle ustawione? Teraz drugie pytanie. Chodzi mi o odtwarzanie fimów w internecie np. z YouTube. Jak próbuje odtworzyć to wyskakuje mi: ogólny błąd systemu. Dlaczego tak się dzieje? Na każdej przeglądarce wyskakuje to samo. Wiem, że na pewno kiedyś odtworzyłem film z YouTube na operze mini 4, ale wtedy miałem plusa. Czy to zależy od sieci? Nie mam już tej karty i nie mam jak tego sprawdzić czy to to. Jeśli ktoś się oriętuję to prosiłbym o odpowiedź. Z góry dzięki.

volumepl napisał(a):

Lepsza jakość obrazków to większa ilość danych do pobrania, a co za tym idzie - dłuższe wczytywanie strony. Masz włączone Turbo w Operze Mobile? Jaką masz tam jakość obrazków?
Co do drugiego pytania - czy Twój telefon obsługuje strumieniowe odtwarzanie wideo? Jeśli tak, to czy w opcjach transmisji strumieniowej masz ustawiony właściwy punkt dostępu (profil)?

Damsza18 napisał(a):

Zupełnie nie zrozumiałeś(aś) mnie. Po pierwsze nie używam mobile bo wolno działa. W mini nie ma turbo. Po drugie w mini i w wersji 4 i w wersji 6 mam ustawione na wysoka jakość zdjęć to powinno tak samo się wgrywać - u mnie wersja 4 wgrywa szybko, wersja 6 wolno. Co do tego czy obsługuje te strumieniowe video to tak bo jak miałem plusa to youtube chodziło(dokładniej to filmik był odtwarzany poprzez galerię nk, ale film był z serwisu youtube. Co do punktu dostępu to nie mam pojęcia bo mam tam kilka profilow internet, wap, mms, video itd. I nie wiem który jest aktywny i który działa.

smyru napisał(a):

Opera mobile to porażka. Wszystko bardzo wolno chodzi.No cóż, jest to pełna, rasowa przeglądarka, która z jednej strony ma swe wymagania systemowe. Może twój telefon nie jest im w stanie sprostać, abyś mógł korzystać z niej w optymalny sposób. A z drugiej strony Mobile ściąga pełne wersje stron korzystając z GPRS, co musi to trochę trwać.

Teraz opera mini. Wersja 4 jest oczywiście brzydsza, ale o wiele szybciej wgrywa zdjęcia niż wersja 6. Bez zdjęć chodzą identycznie. Ustawienia na jakość zdjęć to jakość wysoka. Moje pytanie: czy wersja 6 otwiera zdjęcia wolniej czy to u mnie jest tylko tak? Może jeszcze jakieś ustawienia mam źle ustawione?Jak rozumiem obie wersje pracują w tym samym trybie połączenia? Socket vs HTTP?

Teraz drugie pytanie. Chodzi mi o odtwarzanie fimów w internecie np. z YouTube. Jak próbuje odtworzyć to wyskakuje mi: ogólny błąd systemu. Dlaczego tak się dzieje? Na każdej przeglądarce wyskakuje to samo. Wiem, że na pewno kiedyś odtworzyłem film z YouTube na operze mini 4, ale wtedy miałem plusa. Czy to zależy od sieci? Nie mam już tej karty i nie mam jak tego sprawdzić czy to to. Jeśli ktoś się oriętuję to prosiłbym o odpowiedź. Z góry dzięki.Opera Mini sama w sobie nie potrafi obsłużyć streamingu filmów i przekazuje go do platformy telefonu, która z kolei wybiera aplikację do ich obsługi. Jeśli sieć twego operatora nie wspiera streamingu, bądź blokuje tego typu połączenia, albo też robi coś z nimi po drodze do telefonu, wówczas mogą wystąpić problemy. Zapytałbym Ery^WT-Mobile

Damsza18 napisał(a):

Originally posted by smyru:

No cóż, jest to pełna, rasowa przeglądarka, która z jednej strony ma swe wymagania systemowe. Może twój telefon nie jest im w stanie sprostać, abyś mógł korzystać z niej w optymalny sposób. A z drugiej strony Mobile ściąga pełne wersje stron korzystając z GPRS, co musi to trochę trwać.Tak pewnie jest. Nokia 6210 navi nie należy do zbyt nowoczesnych telefonów.

Originally posted by smyru:

Jak rozumiem obie wersje pracują w tym samym trybie połączenia? Socket vs HTTP?Dokładnie tak. Można wybrać Socket albo HTTP. Mam ustawione Socket.

Originally posted by smyru:

Opera Mini sama w sobie nie potrafi obsłużyć streamingu filmów i przekazuje go do platformy telefonu, która z kolei wybiera aplikację do ich obsługi. Jeśli sieć twego operatora nie wspiera streamingu, bądź blokuje tego typu połączenia, albo też robi coś z nimi po drodze do telefonu, wówczas mogą wystąpić problemy. Zapytałbym Ery^WT-MobileRaczej obsługuje.

smyru napisał(a):

Originally posted by Damsza18:

Originally posted by smyru:

Jak rozumiem obie wersje pracują w tym samym trybie połączenia? Socket vs HTTP?Dokładnie tak. Można wybrać Socket albo HTTP. Mam ustawione Socket.Na jakich stronach to zaobserwowałeś?