Grupy dyskusyjne

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Grzesko napisał(a):

Witam.
Mam taki problem. W Thunderbirdzie subskrybowałem kilka grup z news.gazeta.pl i chciałem to sobie przenieść do Opery. Wszystko ładnie uzupełniłem ale przy wyborze grup nie ma ani jednej polskiej i nie wiem o co chodzi. Możecie coś poradzić?

andol napisał(a):

Może zbyt krótko czekałeś na pobranie przez Operę listy grup z serwera?

Grzesko napisał(a):

Miałem jakieś problemy z działaniem sieci, ale teraz już wszystko działa smile Pojawił się za to inny problem, niektóre wiadomości nie mają polskich liter. Czy zależy to od nadawcy, czy ja muszę coś zmienić? I jeszcze jedna sprawa z lekko innego tematu, czy da się przy pobieraniu wiadomości RSS wyświetlać stronę www, a nie tylko skrót i odnośnik?
Dzięki i pozdrawiam

underhill_79 napisał(a):

Brak polskich liter, to najczęściej "wina" osoby piszącej.

Grzesko napisał(a):

Sprawdziłem w Thunderbirdzie i tam są polskie litery confused

symeon napisał(a):

Grzesko napisał(a)
I jeszcze jedna sprawa z lekko innego tematu, czy da się przy pobieraniu wiadomości RSS wyświetlać stronę www, a nie tylko skrót i odnośnik?
Dzięki i pozdrawiamRaczej się tak nie da w operze zrobić. Tak jest zrobione w ff i moim zdaniem jet to złe rozwiązanie, bo RSS polega wlaśnie na podawaniu userowi czystej wiadomości, bez reklam itp.

Grzesko napisał(a):

Originally posted by symeon
Raczej się tak nie da w operze zrobić. Tak jest zrobione w ff i moim zdaniem jet to złe rozwiązanie, bo RSS polega wlaśnie na podawaniu userowi czystej wiadomości, bez reklam itp.Ale nie jest wyświetlana cała wiadomość tylko jej początek i muszę otwierać dodatkowe karty. Jest to sprawa gustu ale ja wolę mieć wszystko w jednym miejscu smile

symeon napisał(a):

Grzesko napisał(a)
Ale nie jest wyświetlana cała wiadomość tylko jej początek i muszę otwierać dodatkowe karty. Jest to sprawa gustu ale ja wolę mieć wszystko w jednym miejscu smileNiektóre kanały rzeczywiście wysyłaja tylko jedej akapit ( lub nawet tylko link (np. Polskie BBC). A niektóre wysyłają calą wiadomość. tu chodzi o to by zainteresować Ciebie tematem, a jak chcesz więcej to otwierasz całą stronę smile . Po samym temacie nie zawsze można się zorientować o czym jest dokładnie.

Grzesko napisał(a):

Originally posted by symeon
Niektóre kanały rzeczywiście wysyłaja tylko jedej akapit ( lub nawet tylko link (np. Polskie BBC).U mnie wszystkie spełniają jeden lub drugi warunek wink