Opera 11.50 BETA

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
martin89 napisał(a):

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/05/31/swordfish-beta

Ukazała się wersja beta przeglądarki Opera 11.50. W tym wydaniu programu pojawiły się dwie nowości - rozszerzenia dla Speed Diala i synchronizacja haseł.

Pierwsze wersje alpha „Miecznika” pojawiły się na początku ubiegłego miesiąca, teraz zaś przyszła pora na betę programu. Programiści Opery postanowili wprowadzić kilka interesujących zmian do Speed Diala, czyli strony początkowej, z poziomu której możemy odwiedzać ulubione witryny. Do narzędzia dodano rozszerzenia, dzięki czemu wyświetla ono nie tylko miniaturki stron internetowych, ale także informacje pogodowe, skrót newsów ze świata czy zapisane online zdjęcia. Użytkownik może w prosty sposób tworzyć własne rozszerzenia dla Speed Diala - szczegółowo objaśnia to film zamieszczony nas tronach Opery.

Kolejna istotna zmiana to synchronizacja haseł. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to zbyt bezpiecznie, jednak Opera zapewnia, że wszystkie hasła są szyfrowane. Dzięki temu możemy bez obaw zapisać nasze loginy do ulubionych serwisów, banku czy forum internetowego. Są one przechowywane i synchronizowane w ramach usługi Opera Link.

Źródło: dobreprogramy.pl

ceglash napisał(a):

Ta, na Facebook'u też już "trąbia" p No to czas zakasać rękawy i do roboty smile

usiu napisał(a):

https://addons.opera.com/addons/extensions/details/opera-adblock/ działa wam to rozszerzenie? W ogóle w preferencje nie mogę wejść smile

Cappo napisał(a):

Wreszcie nie crashuje przy zamykaniu. Kinoplex zamraża stronę(na maskowaniu też), ale sama przeglądarka działa. Z kinoplexem to dziwna sprawa bo pamiętam że u mnie do któregoś snapshotu 11.11 działało bez problemów i przy finalnej przestało.

Nie mogę usuwać wiadomości z RSS, po wciśnięciu DEL lub kliknięciu usuń oznacz tylko jako przeczytane

seb napisał(a):

Originally posted by Cappo:


Nie mogę usuwać wiadomości z RSS, po wciśnięciu DEL lub kliknięciu usuń oznacz tylko jako przeczytaneU mnie to samo - doraźnie posiłkuję się Backspacem smile

Edit: Coś mi się pomyliło - BS tez nie działa :/

kermit537 napisał(a):

Nie działa mi możliwość zamiany kart miejscami, aczkolwiek "podnieść" i przesunąć kartę wzdłuż paska mogę.

ceglash napisał(a):

Originally posted by kermit537:

Nie działa mi możliwość zamiany kart miejscami, aczkolwiek "podnieść" i przesunąć kartę wzdłuż paska mogę.


A mi działa bez problemu, łącznie z grupowaniem. Za to to skalowanie miniaturek w Speed Dial'u mi ciśnienie podnosi irked Ogólnie jednak, działa dobrze i w miarę stabilnie. Nie crash'uje, strony się wczytują poprawnie. Klient poczty działa sprawnie.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by kermit537:

Nie działa mi możliwość zamiany kart miejscami, aczkolwiek "podnieść" i przesunąć kartę wzdłuż paska mogę.

Zdarza mi się to również przy stabilnej 10.10. Po zamknięciu wszystkich kart, lub restarcie Opery jest już jednak dobrze.