Dodatkowa zakładka z przyciskami

w dziale Opera
symeon napisał(a):

Nie mieszczą mi się już przyciski w menu "Wygląd"/"Dostosuj". Chcę zrobić sobie dodatkową zakładkę, np. "Moje przyciski 2" w miejscu pokazanym w załączniku.

Jak to wymusić w operce ?

Prawdopodobnie trzeba coś pokombinować w pliku "dialog.ini". Próbowałem coś szukać, ale nie dało to zbytniego efektu.

Pozdro

obrazek0230.png

Jakub81 napisał(a):

Nie wiem czy to możliwe, ale tu jest sporo na temat dialog.ini:
http://nontroppo.org/wiki/HackingDialogINI

PeterCub napisał(a):

Okan dialogowe mają to do siebie, że można zmieniać ich rozmiar (czyt. tylko powiększać), tak jak okienka w Windows. Nie wiem, czy w innych systemach tak jest.

saranis napisał(a):

Opera 8.02 final @ Slackware current + KDE - potwierdzam, mozna powiekszac - sprawdzilem akurat na tym interesujacym nas oknie wink

szyk napisał(a):

W dialog.ini są podane nazwy sekcji (z "Customize" na początku) znajdujących się w standard_tollbar.ini, to oznacza, że zakładki odwołują się do tych sekcji. Aby dodać nową zakładkę, należy dodać nową sekcję w standard_toolbar.ini. Niestety, jak w dialog.ini zostanie podana nazwa jakiejkolwiek innej sekcji niż domyślnie znajdującej się w tym pliku, to zakładka odwołująca się do takiej sekcji nie jest w Operze pokazywana. :/

symeon napisał(a):

RevPeter napisał(a)
Okan dialogowe mają to do siebie, że można zmieniać ich rozmiar (czyt. tylko powiększać), tak jak okienka w Windows. Nie wiem, czy w innych systemach tak jest.Zgadza się, można je powiększać. Ale to mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ miejsce i tak sie kiedyś skończy i co dalej? Lepsza by była możliwość dodania kolejnej zakładki na butony.
Spróbuje coś jeszcze pokombinować. Jak mi się uda to dam znać.

symeon napisał(a):

Rzeczywiście, nie pokazuje się dodatkowa zakładka nawet po lekkiej modyfikacji wpisów worried