rss.css

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
JaDo napisał(a):

ZAGAJENIE wink ,czyli jak sobie poczytać newsy na stronach.
Było trochę o tym TUTAJ .

Tak pokrótce. Przy użyciu "gołego" css-a chyba nie za bardzo można mieć klikalne linki czy np. wyświetlane obrazki.

To pierwsze, czyli klikalność, można osiągnąć za pomocą javascriptu Z TEJ STRONY .rss.js
Po wrzuceniu tego do naszego katalogu ze skryptami użytkownika,link tytuł-newsa jest klikalny,sprawdzałem na gazeta.pl. Ale skrypt działa dopiero po odświeżeniu widoku.

To drugie,czyli obrazki,mogą być wyświetlane jeżeli jest coś takiego <img src=itakdalej> i nie jest schowane w np. CDATA. Gdzieś na rss-ie Koleji Dolnośląskich, załadował mi się obrazek Pocztex-u, stąd to wiem. No i stąd wpadł mi pomysł,żeby pozamieniać "na chwilę" takie enclosure url= na img src=. Oczywiście wszystko zaczęło się wyświetlać cool. A jak wywaliłem [CDATA[]], to również i to.

Nie znam się na tworzeniu .js, ale podejrzewam,że te "podmianki" można byłoby uskutecznić właśnie tym, podobnie jak w przypadku klikalnych linków.

Filozofia zastosowania jest mniej więcej taka,żeby pominąć subskrybowanie kanałów przez M2, by móc poczytać newsy i pooglądać obrazki. Tak wiem,czytałem, do tego są czytniki. Ale można mieć też tak,że część w subskrybcji a część na stronie, lub inne "wariacje".

Tak więc,może ktoś zaznajomiony z "2in1"(css+javascript) byłby chętny do rozwinięcia tematu?

Jakieś porady,wskazówki?.

ps.1
do samego tylko wyciągnięcia url-a enclosure, służy taki wpis w css:

enclosure:before {content:attr(url);}

ps.2
skrypt "klikalne linki" jest własnością jego autora, zdaje sobie z tego sprawę, ale nie za bardzo wiem co z tym "fantem" zrobić w przypadku np. ewentualnej jego modyfikacji i upublicznienia.

ps.3
załączam swójrss.css , jest prościutki i pewnie masa "byków"; rdf tylko "napoczęty"; tym co nie nie wiedzą jak "podłączyć" swój styl, polecam np. wątek o noflash-"...a łyżka na to"


saranis napisał(a):

Witam
Zainteresowany jestem zmiana tagu enclosure url na img src - od dluzszego juz czasu usiluje zmusic M2 do wyswietlania "zaenclosure'owanych" obrazkow (np w newsach z Gazeta.pl) i "kiszka" (w topiku, do ktorego link dales, tez zadawalem te pytania) sad
W M2 standardowo mam ustawione wyswietlanie jako tekst, wiec enclosure jest przez M2 zastapione przez:

<omf:p><omf:l> ( <html:a href="url_obrazka"> ) </omf:l></omf:p>
Ten wyswietlony link jest klikalny, ale chcialbym, aby w odroznieniu od maili, obrazek byl wyswietlany wink Jak to moge osiagnac?
PS1. Chcialbym pozostac przy wyswietlaniu newsow przez M2, jest to IMO dobry mechanizm, i wygodniejszy chyba niz czytanie rss-a jako strony www.
PS2. Zalaczonego przez Ciebie stylu rss.css nie da sie pobrac/ wyswietlic - opera mowi "Page not found" sad

JaDo napisał(a):

Originally posted by saranis:


PS2. Zalaczonego przez Ciebie stylu rss.css nie da sie pobrac/ wyswietlic - opera mowi "Page not found" sad...naprawione smile . Kasowałem jakieś pliczki w profilu i usunąłem nie to co trzeba.