micro przycisk Menu, ImageShack, Speed Dial i inne...

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
sudione napisał(a):

Witam serdecznie!
1. Czy może ktoś miły "uratować" ImageShack'a? Niestety zmienili coś na stronie i nie da się już oglądać screen'ów od razu w oryginale.:( A Sombria niestety nie daje znaku życia -> http://my.opera.com/Sombria/blog/userjs-image-hosting
2. Czy jest jakaś wtyczka na dzień dzisiejszy typu "Wyślij na ImageShack" lub innego hostingu obrazków? -> http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=141500
3. W Speed Dial'u miałem pod prawym przyciskiem myszy klikając w puste miejsce opcję "Wklej i Przejdź", a teraz niestety nie wyświetla się żadna opcja pod prawym przyciskiem myszy. Dlaczego? Mam Operę 11.10.2092
4. Czy da się zmniejszyć czerwony przycisk Opera(Menu) do kilku pixeli, np. do małego trójkącika w samym lewym rogu ekranu, żeby zwiększyć cały pasek narzędzi? Mój pasek narzędzi wygląda tak -> http://img135.imageshack.us/img135/4725/operaxs.jpg
5. Kiedyś kolega daroc przygotował dla mnie wpis do menu pod prawym przyciskiem myszy zamieniający adres aktualnie oglądanej strony na skrócony link wraz z przedrostkiem www. a nie http:// -> http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=3046128 Czy ktoś jest w stanie "wygenerować" prawidłowy kod do wpisu na stronę http://x.co ?
POZDRAWIAM SERDECZNIE i będę BARDZO wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.:)

Placio74 napisał(a):

Odnośnie punktu pierwszego... dodaj w skrypcie adres http://imageshack.us/photo/* (jako @include oczywiście).

sudione napisał(a):

Witam ponownie!
Przepraszam, że tak późno, ale bardzo Ci DZIĘKUJĘ Placio, oczywiście porada działa wyśmienicie. Oto właśnie mi chodziło!:)
Widzę, że wątek nie jest popularny to może jeszcze podejdę z innej strony - czy nowa Opera 11.50 nie przywraca w Speed Dial'u możliwości kliknięcia w puste miejsce prawym przyciskiem myszy lub nie da się tego naprawić za pomocą opera:config? Miałbym wtedy jasność jeżeli chodzi o punkt 3-ci?:)
POZDRAWIAM SERDECZNIE i liczę na dalsze wsparcie.:)

stivo85 napisał(a):

Originally posted by sudione:

czy nowa Opera 11.50 nie przywraca w Speed Dial'u możliwości kliknięcia w puste miejsce prawym przyciskiem myszy lub nie da się tego naprawić za pomocą opera:config? Miałbym wtedy jasność jeżeli chodzi o punkt 3-ci?


W pustym miejsce pod PPM mam Konfiguruj Szybkie Wybieranie.., Dodaj nowy element i Wygląd.. Nie wiem do czego miałoby się odnosić Wklej i przejdź w tym miejscu?

sudione napisał(a):

Originally posted by stivo85:

W pustym miejsce pod PPM mam Konfiguruj Szybkie Wybieranie.., Dodaj nowy element i Wygląd..

Hurrrra! .....czyli menu pod Speed Dial'em powróciło!:) Trzeba będzie się przenieść na 11.50, jak tylko wyjdzie finalna wersja.:)

Originally posted by stivo85:

Nie wiem do czego miałoby się odnosić Wklej i przejdź w tym miejscu?

Juz Ci mówię - po prostu jak kopiuję jakiś link do schowka nie muszę celować na na pasek adresu [który mam mikroskopijny -> http://img135.imageshack.us/img135/4725/operaxs.jpg ponieważ Opera Team nie potrafi przez 12 lat zrobić dynamicznych separatorów:(], rozwijać menu pod prawym przyciskiem myszy i dawać opcję "Wklej" tylko otwieram gestem nową kartę i byle gdzie daję z opcji "Wklej i przejdź". TAAAAA DAAAAAM! 10 razy szybciej i wygodniej!;)
Dziękuję za info stivo85 i proszę o dalsze wsparcie!:)
POZDRAWIAM SERDECZNIE

stivo85 napisał(a):

Taki bajer wink

alekksander napisał(a):

może nieco za daleko od tematu, ale jak radzisz sobie z tak krótkim paskiem adresu ?
co do hostingu tego typu - po zmianach imageshacka które bardzo mi się nie podobają, spróbowałem min.us i jestem bardzo zadowolony. minimalizm to jednak piękna sprawa wink

sudione napisał(a):

Originally posted by alekksander:

może nieco za daleko od tematu, ale jak radzisz sobie z tak krótkim paskiem adresu ?

Powiem szczerze, że sobie nie radzę, widzę tylko czy strona jest bezpieczna i kawałek adresu i to by było na tyle.:( Na razie musi mi wystarczyć. Ratuje mnie chyba tylko, że mam monitor 24 calowy i rozdziałka to 1920 na 1200.:) .....i właśnie do tego odnosi się moje pytanie nr 4. Szkoda, że nie znam płynnie języka angielskiego, bo na oficjalnym forum nie dałbym deweloperom spokoju, póki nie dodaliby dynamicznego separatora.;P
Pytanie z innej beczki, może twórca mojej skórki -> http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=11342 wie jak zrobić z czerwonego menu tylko małą kropeczkę (ale czy to zmieni wielkość paska adresu - wydłuży się)? Pomógłby mi ktoś napisać kilka zdań po angielsku(rosyjsku) do niego w komentarzu pod jego skórką?

Originally posted by alekksander:

co do hostingu tego typu - po zmianach imageshacka które bardzo mi się nie podobają, spróbowałem min.us i jestem bardzo zadowolony.

Dzięki za info!:) Nie znałem tego adresu, chyba się tam zadomowię na dłużej!:)

Originally posted by alekksander:

minimalizm to jednak piękna sprawa ;)

Jestem fanem minimalizmu od zawsze.:D Najpierw okrojony Windows, potem wywalamy WinAMP'a->XMPlay [CUDO!!!:)], Gadu-Gadu->GGlite itd., itp.;)
POZDRAWIAM SERDECZNIE i liczę na dalsze wsparcie o ile macie Panie i Panowie pomysły szczególnie jeżeli chodzi o wydłużenie paska adresu, bo męczę się z tym od początku.:(

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by sudione:

jak zrobić z czerwonego menu tylko małą kropeczkę

Musiałbyś edytować plik skórki (otwierasz zipa ze skórką, a potem plik skin.ini). Sekcja która odpowiada za przycisk menu, to "[Main Menu Toolbar Button Skin]". Możesz np. zmniejszyć paddingi (ujemne też działają), albo w ogóle pokombinować i zmienić całość na coś w stylu:
[Main Menu Toolbar Button Skin]
Colorize = 0
Color = #ff0000
Padding Top = 18
Padding Left = 0
Padding Right = -25
Padding Bottom = 0
i zakomentować linijkę:
Main Menu				= icons/white-o.png
Przy domyślnej skórce daje to jednopikselowy pionowy pasek - przycisk menu. Przy niezmaksymalizowanym oknie trochę ciężko może być go trafić myszą, ale... od czego jest Alt.

Originally posted by sudione:

(ale czy to zmieni wielkość paska adresu - wydłuży się)

Niestety nie.

Originally posted by sudione:

3. W Speed Dial'u miałem pod prawym przyciskiem myszy klikając w puste miejsce opcję "Wklej i Przejdź", a teraz niestety nie wyświetla się żadna opcja pod prawym przyciskiem myszy. Dlaczego?

W 10.10 chyba trochę zmieniły się nazwy sekcji menu kontekstowego dla Szybkiego wybierania (o ile dobrze pamiętam; m.in. inne menu się wyświetla w zależności od tego czy używasz, czy nie, przycisku plus), ale nawet jeśli miałeś własne menu, to niezdefiniowane tam sekcje powinny być dziedziczone z domyślnego pliku menu. - Nie wyświetla się żadna opcja, czy inne się nie wyświetlają, a nie wyświetla się ta konkretna?

Originally posted by sudione:

pomysły szczególnie jeżeli chodzi o wydłużenie paska adresu, bo męczę się z tym od początku

Nie męcz się, bo na razie nie ma na to żadnego sposobu.

alekksander napisał(a):

Originally posted by sudione:

Dzięki za info! Nie znałem tego adresu, chyba się tam zadomowię na dłużej!ciesze się że mogłem pomóc

Originally posted by sudione:

Jestem fanem minimalizmu od zawsze. Najpierw okrojony Windows, potem wywalamy WinAMP'a->XMPlay [CUDO!!!], Gadu-Gadu->GGlite itd., itp.
POZDRAWIAM SERDECZNIE i liczę na dalsze wsparcie o ile macie Panie i Panowie pomysły szczególnie jeżeli chodzi o wydłużenie paska adresu, bo męczę się z tym od początku.również mam okrojony system, wyłączone wszystkie usługi które nie są codziennie potrzebne (tu akurat korzyści praktyczne). wizualnie też wszystko proste - lekko stylizowane na tango desktop. komunikator to chyba najprostszy element tego komputera wink no ale wracając do tematu:

może zamiast wydłużania, warto by dodać jeden pasek ? i użyć do tego np paska zakładek albo widoku (view bar) ? jest im tam kilka domyślnie wyłączonych. osobiście długie lata korzystałem z paska startu w operze (ten rozwijany pod adresem po kliknieciu) i był dla mnie bardzo przyjemny w użytkowaniu. nie trzeba było klikać na button żeby go pokazywać\ukrywać, wystarczyło tylko klikniecie na pasek adresu i się pojawiał. Opera ma wiele fajnych rozwiązań.