Nie działają funkcje głosowe w wersji 8.02.

w dziale Opera
darson_de_dark napisał(a):

Dzień Dobry Wszystkim!
Z Operki korzystam od wersji 7.XX więc taki całkiem zielony nie jestem ale nie wiem jak sobie poradzić z następującym problemem. Otóż korzystam z wersji 8.02 i nie mogę zainstalować w Operze funkcji głosowych. Wygląda to tak, że zanaczam sobie jakiś tekst na ekranie (bo chcę, żeby Oper go ,,przeczytała" na głos) i klikam klawisz ,,v". Wtedy Opera pyta się czy pobrać i zainstalować biblioteki funkcji głosowych. Wybieram ,,OK" i zaczyna się pobieranie. Gdy pobieranie się zakończy znowu zanaczam sobie jakiś tekst na ekranie i klikam ,,v" a Opera ZNOWU pyta się mnie czy pobrać i zainstalować biblioteki funkcji głosowych. I tak w kółko. Jest zupełnie tak jakby te biblioteki wogóle się nie instalowały.

Dodam jeszcze, że w wersji 8.01 nie miałem tego problemu i wszystko było OK.andol napisał(a):

Aby zainstalować obsługę funkcji głosowych, należy mieć uprawnienia do zapisu w katalogu Opery. W przeciwnym wypadku Opera pobierze pliki, ale ich nie zapisze w wymaganej lokalizacji. I nie poinformuje o tym użytkownika.

darson_de_dark napisał(a):

Instalowałem biblioteki głosowe na koncie administratora w Win XP Home PL.
Nasłuchuję dalszych podpowiedzi wink

andol napisał(a):

Czy pliki w katalogu Opery nie mają przypadkiem atrybutu "tylko do odczytu"? A może przeniosłeś katalog Opery w inne miejsce? Jak wygląda sekcja [VoiceXML] w pliku OperaDef6.ini?

Jeśli powyższe pytania donikąd nie prowadzą - zamknij Operę, skasuj plik vxmplugin.dll i ponownie zainstaluj funkcje głosowe (zaznaczając pole Włącz sterowanie za pomocą głosu w preferencjach).

darson_de_dark napisał(a):

Originally posted by andol:

Jak wygląda sekcja [VoiceXML] w pliku OperaDef6.ini?Powyższa uwaga kolegi andola okazała się kluczem do rozwiązania problemu. Mianowicie po wyedytowaniu powyższego pliku w notatniku zauważyłem, że link do pliku vxmplugin.dll prowadzi do nikąd. Bo ja już nie mam folderu F:\Opera75. Istnieje jedynie folder F:\Opera.

Oto plik przed zmianą:

[VoiceXML]
Mouse Down Cancels Current Voice=0
library location=F:\Opera
resources location=F:\Opera
PTT KEY=19
voicexmlplugin=F:\Opera75\vxmplugin.dll
eBrowser Window State=0

Oto plik po zmianie:

[VoiceXML]
Mouse Down Cancels Current Voice=0
library location=F:\Opera
resources location=F:\Opera
PTT KEY=19
voicexmlplugin=F:\Opera\vxmplugin.dll
eBrowser Window State=0

Po raz kolejny kolega andol okazał się pomocny dla mnie. Dziękuję!

Narciarz1981 napisał(a):

Witam ! Ja mam podobny problem, mam Opere 8.02 i zainstalowane funkcję głosowe. Jednak mam problem w takiej sprawie że jak wydaje komendę jakąkolwiek to ciągle słysze komunikat "sorry but I dont understand". Nie wiem gdzie leży bład. Tekst zaznaczony czyta poprawnie jednak funkcje komend glosowych nie działaja.

miet55 napisał(a):

Nie bardzo wiem jak sobie poradzić z wyborem języka. Czy wogóle jest taka możliwość? Zaznaczony teks jest czytany w języku angielskim.

andol napisał(a):

Originally posted by Narciarz1981:

Witam ! Ja mam podobny problem, mam Opere 8.02 i zainstalowane funkcję głosowe. Jednak mam problem w takiej sprawie że jak wydaje komendę jakąkolwiek to ciągle słysze komunikat "sorry but I dont understand". Nie wiem gdzie leży bład. Tekst zaznaczony czyta poprawnie jednak funkcje komend glosowych nie działaja.Czy prawidłowo ustawiłeś źródło sygnału wejściowego w mikserze?
Czy mówisz po angielsku? wink
Czy wypowiadane polecenie poprzedzasz słowem kluczowym zdefiniowanym w preferencjach? Domyślnie jest to "Opera" - czytane po angielsku brzmi jak "opra".
Czy próbowałeś zmienić wartość parametru Poziom zgodności w preferencjach? Im gorszy angielski - tym niższa wartość tego parametru zdaje zwykle egzamin. Z drugiej strony zmniejszanie tej wartości zwiękasza prawdopodobieństwo pomyłek.

andol napisał(a):

Originally posted by miet55:

Nie bardzo wiem jak sobie poradzić z wyborem języka. Czy wogóle jest taka możliwość?Nie.

martin1841 napisał(a):

Funkcja głosu w operze jest do bani, mam wszystko dobrze ustawione, probowalem na roznych czolosciach mikrofonu i jedyne co slysze to
"nie rozumiem" po ang.
Mowie komende "opera + komenda" i nic. Wiem jak sie wymawia wyrazy, i mowie bardzo ale to bardzo wyraznie i nic.
To jak mam to inaczej powiedziec. Do bani z tym.