Problem z Osiolki.net

w dziale Opera
Miroslaw napisał(a):

Witam mam dziwny problem jak wchodzę na stronę www.osiolki.net , niekiedy Opera przestaje reagować (nie działają linki na stronie, ani zakładki z panelu bocznego jak i z paska osobistego). Pomaga zamknięcie karty z osiołkami, wtedy Opera wraca do normalności.
Nie zaobserwowałem tego zjawiska na innych odwiedzanych przeze mnie stronach tak dzieje się tylko jeśli na karcie mam otwarte osiołki.
Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim "zamrożeniem" Opery, czy występuje to tylko u mnie?

Moja konfiguracja to Opera 8.10 (bulid: 7685), WinXP Home, Firewall tylko systemowy i Avast.

Zajec napisał(a):

Próbowałeś wyczyścić cache?

Miroslaw napisał(a):

Hmm... po skorzystaniu z Twojej rady sytuacja zmieniła się tylko trochę.
Działają wszystkie linki na stronie, nawigacja itp. bezproblemowa, ale nie mogę wczytać innej strony z zakładek, nie da się nawet przejść na inną stronę wpisując adres w pole adresu. Pomaga przejście na inną kartę na której nie ma wczytanych Osiołków lub zamknięcie i otwarcie nowej.

lukjan napisał(a):

ja mam 8.02 i ta strona dziala poprawnie.

czullo napisał(a):

Najczestrzy blad to ten ze ludzie instaluja 8.01 zamiast 8.02 :/

Miroslaw napisał(a):

czullo, napisałem, że mam Operę 8.10, a nie 8.01. Różnica subtelna ale jednak jest wink .

vazir napisał(a):

Mi tam Opera śmiga jak na spidzie cool

Ptak82 napisał(a):

Originally posted by Miroslaw:

czullo, napisałem, że mam Operę 8.10, a nie 8.01. Różnica subtelna ale jednak jest wink .Nie słyszałem aby była wersja stabilna o numerze 8.10 - jeśli ją masz to pewnie jakies beta. Więc co się dziwisz różnym problemom. Mam 8.02 -> osiołki na niej śmigają wyśmienicie i z zewnątrz i z wewnątrz smilecool

JaDo napisał(a):

Originally posted by Miroslaw:

ale nie mogę wczytać innej strony z zakładek, nie da się nawet przejść na inną stronę wpisując adres w pole adresu. Pomaga przejście na inną kartę na której nie ma wczytanych Osiołków lub zamknięcie i otwarcie nowej....potwierdzam. Dzieje się tak przy zaznaczonej opcji->Używaj istniejących kart. 8.1 win xp.

Originally posted by Ptak82:


Nie słyszałem aby była wersja stabilna o numerze 8.10 - jeśli ją masz to pewnie jakies beta. Więc co się dziwisz różnym problemom. Mam 8.02 -> osiołki na niej śmigają wyśmienicie i z zewnątrz i z wewnątrz...na 8.1 również śmigają,oprócz->czytaj wyżej.

Po co są wersje testowe?
Jeśli się instaluje coś takiego, to chyba ma się świadomość,że nie wszystko jest zapięte na ostatni guzik. I po to też one są, aby zgłaszać (tam gdzie trzeba) te czy inne występujące problemy lub też dzielić się swoimi spostrzeżeniami na forum. A po to to wszystko min. aby następna wersja finalna była pozbawiona "niedoróbek".

Więc zdziwienie w tym wypadku budzi raczej fakt,że są osoby,które tego nie wiedzą. Gdyby Miroslaw był świeżo upieczonym użytkownikiem Opery, można byłoby podejrzewać,że się poprostu nie orientuje co jest stabilne,finalne a co nie. Ale przecież tak nie jest.

Miroslaw napisał(a):

Originally posted by "JaDo":

...potwierdzam. Dzieje się tak przy zaznaczonej opcji->Używaj istniejących kart.


Faktycznie kiedy wyłącze tą opcje to strona śmiga. Więc wiemy już, że ten problem nie dotyczy tylko wersji preview ale i stabilnej również.

A tak apropo co oznacza ta opcja? Bo jakoś nie widzę różnicy wink .

A co do tego czy jestem użytkownikiem świadomym czy nie... to raczej trudne do określenia. Faktem jest, że używam już tej przeglądarki od dawna (i raczej radze sobie z jej konfiguracją wink ), użytkownikiem forum też jestem już od jakiegoś czasu (ileś tam postów napisałem jeszcze więcej przeczytałem) i staram się śledzić wszystkie wydarzenia dot. tego programu.

JaDo napisał(a):

Originally posted by Miroslaw:

Originally posted by "JaDo":

...potwierdzam. Dzieje się tak przy zaznaczonej opcji->Używaj istniejących kart.


Więc wiemy już, że ten problem nie dotyczy tylko wersji preview ale i stabilnej również....eee ten tego,nie ma 8.1 finalnej i nie będzie. Jeżeli dobrze zrozumiałem stabilną. Nikt narazie wyraźnie nie napisał czy ma ten problem przy takim ustawieniu w 8.02 czy innej wersji pod windą.

Originally posted by Miroslaw:

A tak apropo co oznacza ta opcja? Bo jakoś nie widzę różnicy wink ....to "puszczone oczko" trochę mnie dezorientuje,więc nie odpowiem wink .

Originally posted by Miroslaw:

A co do tego czy jestem użytkownikiem świadomym czy nie... to raczej trudne do określenia....raczej chodzi o to na ile wiesz to,że masz do czynienia z wersją testową. I obojętnie jakiego programu to dotyczy. Tylko tyle. A to chyba jest proste do uświadomienia sobie .Inna sprawa to zlokalizowanie przyczyny problemu,czy jest to wina Opery,jej konfiguracji czy może czegoś innego.

Gdyby nie sygnalizowane przez użytkowników na chyba Beta Testingu,problemy z torrentem w 8.1, pewnie bym nie wiedział,że jest to Know issue dla OSA. Wiedzą, więc pewnie poprawią. "Śpię" spokojnie,zresztą zawsze mam jeszcze 8.02 tp1,która IMHO jeśli chodzi o torrenta jest "lepszejsza".

Miroslaw napisał(a):

Nowa wersja Opery 8.50 u mnie dlej ma problemy ze stroną www.osiołki.net . Przy włączonej opcji "Używaj istniejących kart" nie można wczytywać na karcie z otwartymi osiołkami żadnych innych stron z zakładek jak i z pola adresu.

Odpowiedzialny jest za to jakiś skrypt JS, wnioskuje to z tego, że przy wyłączonym JS wszystko działa. Teraz mam pytanie jest to bug Opery czy błąd skryptu na stronie osiołków?

Jurgi napisał(a):

Nie potwierdzam. Ani błędu z pierwszego postu, ani z ostatniego. 8.50 pod win32, ale wcześniej na 8.1 i 8.2 też nie miałem problemów. Używaj istniejących kart zaznaczone, JS włączony.

andol napisał(a):

Originally posted by Miroslaw:

Odpowiedzialny jest za to jakiś skrypt JS, wnioskuje to z tego, że przy wyłączonym JS wszystko działa. Teraz mam pytanie jest to bug Opery czy błąd skryptu na stronie osiołków?A może to jakiś skrypt użytkownika, który sobie zaaplikowałeś?