Jak w Operze odtworzyć pliki real Media ?

w dziale Opera
Wojtek_B napisał(a):

Zainstalowałem Operę 8.02. Zainstalowałem Real Media Alternative 1.43 i Quick Time Alternative 1.48. Jednak pliki Reala /serwis multimedialny neostrady/ nie odtwarzają się. Uruchamia się Media Player Clasic i stop. Komunikat : Cannot render the file. W Firefox 1.06 odtwarzają się te pliki bez problemu. Jaki popełniłem bąd w ustawieniach ?

JaDo napisał(a):

...z tym serwisem to jest tak,że pluginem to tego raczej otworzyć się nie da. Na początku używałem do tego RP 8, teraz Winampa z plugiem Tara. Istotnie, inny gecko do odtwarzania używa tylko nppl3260.dll . Wszędzie indziej plugin zaskakuje w Operze, tylko na telekomunie nie chce.

MPC żeby zaczął odtwarzać, chyba trzeba mu wskazać w Opcjach\Zestawienie->RealMediaSplitter.ax,jest w system32. Mi odtwarza ale tylko audio.

Jednego nie sprawdzałem, czy czasami przy instalce RPAlternative nie należy zaznaczyć odtwarzania tych plików w WMP. Chociaż jak gdzieś czytałem, dotyczy to zdaje się tylko odtwarzania już ściągniętych plików a nie takich w streamingu. No ale spróbować można.

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=98269