Dwie niezależne Opery jednocześnie?

w dziale Opera
Calixtro napisał(a):

Witam :] Ja problem swój już na chacie omawiałem, to mnie tu odesłali p

Więc tak:
Potrzebuję odświeżania paru stron, co określony przedział czasowy. Oczywiście, żeby było szybciej i oszczędniej dla kompa, bez obrazków. Opera sobie z tym świetnie radzi: 3 zakładki odświeżają się, tak jak poustawiałem. I dobrze.
Tylko jest problem: owe strony wymagają bycia zalogowanym - sesja (to forum, żeby nie było pytań o to). Tak więc, nie mam możliwości zrobienia dokładnie tej samej rzeczy, tyle że spod innego konta (przy tej samej WWW).
Chciałem wiec zapytać, czy jest możliwe uruchomienie dwóch niezależnych Oper (nie wiem, druga instalacja czy coś) w tym samym czasie, by spod jednej zalogować się na konto A, a spod drugiej: na konto B. I żeby się mogły ładnie odświeżać.

Wiem, że mógłbym wykorzystać jakąś inną przeglądarkę, problem tkwi w tym, iż zajmują one więcej MB RAMu niż Opera - np. na takim FF, z którego korzystam, to byłoby samobójstwo p Maxthon też jakoś nie działał z tym idealnie. Co więc robić? A może ktoś mógłby polecić mi jakąś inną przegladarkę, tylko do tego?

skolman napisał(a):

hm, u mnie na kartach moge sie zalogowac na kilka kont tego samego serwisu jednoczesnie.
mozliwe ze to zalezy od strony. sprawdz czy jak otworzysz nowe okno opery to da sie to zrobic.
menu plik->nowe okno

Calixtro napisał(a):

Niestety, phpBB tak się zwodzić nie da. Nie przez otwarcie nowego okna Opery - testowałem właśnie. Jak sie przeloguję w nowym oknie, to w starym, po odświeżeniu, też sesję nową przejmie :/ Niestety.

Zasugerowano mi K-meleona (bo gdy są 2 różne przegladarki, to system działa p), ale ten tak średnio odświeża te strony, często ma problemy i się zatrzymuje sad Co mi zdecydowanie nie pasuje. A szkoda, bo reszta pasuje do mojego opisu sad

szyk napisał(a):

Przy dwóch Operach zainstalowanych w różnych katalogach na pewno nie powinno być problemu, ponieważ nie będą korzystały z tych samych ciasteczek (o ile nie ustawi im się specjalnie, żeby używały tych samych ustawień smile).

Calixtro napisał(a):

Originally posted by szyk:

Przy dwóch Operach zainstalowanych w różnych katalogach na pewno nie powinno być problemu, ponieważ nie będą korzystały z tych samych ciasteczek (o ile nie ustawi im się specjalnie, żeby używały tych samych ustawień smile).O, i to właśnie chciałem wiedzieć :] Na pewno nie będą korzystały z tej samej torzsamości (bo domyślnie chyba coś w Documents and Settings widziałem...)?

Ale nic, postaram się wypróbować wskazówkę jutro, dziękuję :]

andol napisał(a):

W systemie Windows można zainstalować dowolną liczbę kopii dowolnych wersji Opery i każda z tych kopii będzia działać prawidłowo i niezależnie od pozostałych pod warunkiem, że:
- wyłączymy podczas instalacji obsługę indywidualnych profili użytkowników
LUB
- nie wyłączymy tej obsługi, ale zachowamy szczególną ostrożność podczas wybierania katalogów, w których poszczególne kopie Opery będą instalowane (np. kopie zainstalowane w katalogach: "C:\Programy\Opera8" oraz "C:\Temp\Opera8" będą używały tego samego katalogu profilu; znaczenie ma tutaj nazwa katalogu najniższego poziomu - dokładniej wyjaśniłem to kiedyś w innym poście).

szyk napisał(a):

W sumie to nie wiem, jak jest w przypadku wybrania przy instalacji używania indywidualnych profili dla każdego użytkownika, czy jak się wtedy zainstaluje Operę w nowym katalogu, to będzie korzystała z oddzielnego profilu z Documents and Settings. Ale pewnie tak, ktoś mający XP może to wyjaśnić, ja tego systemu nie posiadam. wink

Edycja: ... i wszystko już jasne (za długo pisałem swojego posta). smile

Calixtro napisał(a):

Ok, zainstalowane w katalogu Opera8 nowa 8.02 (swoją drogą, w polskiej 8.01 twierdzi, że używam aktualnej wersji, dziwne...), poustawiane, działa!!

Dziękuję wszystkim za pomoc bigsmile

andol napisał(a):

Originally posted by Calixtro:

woją drogą, w polskiej 8.01 twierdzi, że używam aktualnej wersji, dziwne...Opera sprawdza, czy dostępna jest nowsza wersja wydana w tym samym języku. Nie ma polskiej Opery 8.02.