Przezroczystość i inne problemy z wyglądem.

w dziale Opera
mleczar napisał(a):

Witam,
Mam kilka problemów z Opera, będę wdzięczny za pomoc doraźną bądź wskazówki co i jak zmienić, mianowicie:

1. Chodzi mi o wyeliminowanie uciążliwych cieni pod czcionką na pasku kart, na chwile obecną nie wiem jak edytować skina aby pozbyć się tego czegoś:


2. Czy jest możliwość "wprasowania" paska adresu jak jest zrobione to dokładnie tu:

Jest to firefox + stylish z takim oto kodem:

#urlbar { -moz-appearance: none !important; background: transparent !important; border: none !important; font-family:Calibri !important; font-size:9pt !important; text-shadow:0.1em 0.1em 0.1em grey !important; box-shadow:none !important;} .tabbrowser-tab{background: transparent !important;} .tab-text{ font-family:Calibri !important; font-size:9pt !important; text-align: center !important; text-shadow:0.1em 0.1em 0.1em grey !important;} #identity-icon-label,#identity-box,.tab-icon-image,#urlbar-icons > #star-button,#appmenu-button,.tab-close-button {display:none!important;} #nav-bar,.tabs-newtab-button { background:transparent !important; box-shadow:none !important;}


Znalezione na deviancie, do zobaczenia w akcji tutaj (zależy mi na osiągnięciu takiego efektu w Operze):
http://mnmldsgn.deviantart.com/art/Desktop-2011-June-213392879

3. Nie wiem dlaczego ale Opera nie pozwala mi zamienić obrazka robiącego za miniaturkę w speeddialu przy niektórych stronach. U mnie dokładnie jest to strona DeviantArt i program Tv z Wp.pl. Pliki podmieniam w odpowiednich miejscach(chcę osiągnąć efekt przeźrocza + nazwa strony) i wszystko niby się zgadza ale w samej Operze logo DeviantArt pozostaje niezmienione(czyszczony cashe itd, plik wygląda tak jak powinien i jest niezmieniany przez Opere).

karolkuich napisał(a):

Ad 1. Podaj link do skórki.
Ad 2. J.W.
Ad 3. Czytaj komentarze o białej Interii : http://my.opera.com/karolkuich/blog/2011/03/27/przerabiamy-speeddial-w-operze?cid=63208482&startidx=50#comment63208482

mleczar napisał(a):

http://www.speedyshare.com/files/29072247/2321.zip
Link do skórki(moj mod istniejacej skory)

Z pierwszym problem sobie poradziłem, był to problem windowsowskiej kompozycji a nie samej skórki(po wrzuceniu tła które nie jest całkowicie przeźroczyste problem znika).
Problem 2 rozwiązałem połowicznie. Sam pasek adresu wygląda już tak jak chcę ale zostało do zmiany tylko jedno: pole i ikona które znajdują się po lewej stronie paska adresu(w sumie to jego część). O ten:
http://postimg.com/40000/photo-39363.jpg

3 problem rozwiązany, dzięki!

PS
Jak można zmienić kolor czcionki na kartach?