Automatyczne logowanie

w dziale Opera
don-jaro napisał(a):

Witam

Podczas przeglądania stron zabezpieczonych hasłem (uwierzytelnianie HTTP - takie kiedy przeglądarka pokazuje dodatkowe okno), po podaniu danych, jest możliwość zapamiętania hasła. Po kolejnym wejściu, okno już się nie pokazuje. Moje pytanie: czy jest możliwa taka konfiguracja Opery, aby pytanie o login i hasło nie pojawiało się po ponownym uruchomieniu przeglądarki?

Moje drugie pytanie, tak przy okazji: czy znacie jakiś soft umożliwiający synchronizację dwóch (lub więcej) stanowisk, przy wykorzystaniu do tego serwera FTP?
Chciałbym synchronizować ustawienia przeglądarki, ale nie tylko (także np. VIM'a i innych). Istotne jest to, że dwa komputery, na których dane chciałbym synchronizować, nigdy nie są włączone jednocześnie (jeden jest w domu, drugi w pracy). Dlatego właśnie serwer FTP jako pośrednik.

Pozdrawiam

saranis napisał(a):

Hmm, przez ftp to nie wiem, ale majac na obu kompach linuksa a na posredniku konto shellowe, daloby sie cos wymyslic...

don-jaro napisał(a):

No niestety - i tu i tu Win2k. Całe szczęśćie, że jest wersja Vim'a dla windowsa...

saranis napisał(a):

Hmm przez ftp - widzialbym to tak: skrypty bat chocby (o ile z bata jest dostep do ftp) - po uruchomieniu kompa pobiera z ftp ustawienia opery, zakladki, itp na dysk lokalny. Po skonczeniu pracy, przed zamknieciem systemu, eksportuje te zakladki itd na ftp.
Jest to dosc okrezna droga, ale przy uzyciu ftp nic prostszego sie chyba zrobic nie da.

don-jaro napisał(a):

Miałem cichą nadzieję, że znajdę gotowe narzędzie. Ale coś "czuję w kościach", że trzeba będzie znaleść trochę czasu i samemu coś napisać. Ale to będzie wyjście ostateczne - permanentnie brakuje mi czasu.

Pozdrawiam

saranis napisał(a):

Wyjsciem bylby "dysk sieciowy" - dysk na serwerze, zamapowany na oba kompy i na nim ustawienia Operki (albo w ogole Operka). Ale jak taki dysk zrobic, to juz nie wiem sad