Kolorowanie tytułów maili

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
gavron-g napisał(a):

Witam
Czy jest taka możliwość, aby nadać inny kolor tytułowi maila?
Wyjaśnię o co chodzi:
Używam Operowego klienta poczty w nim skrzynka formowa, więc mili ok tysiąca. Problem w tym, że bardzo umiem sobie uporządkować to wszystko. Nie rozumiem do końca filozofii etykiet, nie z bardzo ogarniam tego klienta.
Problem w tym, że dostaje kilka maili z jednego kontaktu, w jednej, lub kilku sprawach i teraz chciałbym to sobie jakoś pogrupować. Wymyśliłem więc, że maile w jednej sprawie, będę oznaczał jednym kolorem, aby nie było bałaganu. Czy jest to możliwe?
Jeśli macie jakieś inne pomysły na zaprowadzenie porządku, to chętnie się zapoznam.
Pozdrawiam

OSH napisał(a):

Nie, nie ma. I zapomnij o tym. Od wersji 10,x OperaTeam uznał, że lepiej od użytkownika wie, co dla niego dobre i zablokował mozliwośc zmiany koloru czcionki na liscie maili.

andol napisał(a):

Twórcy wątku chodzi o funkcję, której w Operze nigdy nie było (różne kolory dla maili spełniających różne kryteria. A to o czym Ty mówisz - mógłbyś podać link do źródła informacji o celowym i złośliwym „zablokowaniu” zmiany kolorów? Może to po prostu bug? (zgłoszony?)

gavron-g - do tego, co chcesz osiągnąć musisz jednak oswoić się z etykietami Opery. smile Utwórz etykietę z kryterium „Pole nagłówka Od” > „Zawiera” > „zosia@adres.pl”, albo „Temat” > „Zawiera” > „Moja sprawa”, albo co tam będzie pasować.

gavron-g napisał(a):

@andol

Skoda, że niema takiej opcji :/
Jeśli chodzi o etykiety, to chyba nie jestem w stanie tego pojąć, nie widzę w tym żadnego sensu.
Operuje tylko w folderze "nieprzeczytane" i tylko tam. Oznaczam etykietami maile które są "załatwione w jakiś tam sposób i one mi znikają z "nieprzeczytanych" to jedyny sposób na zapanowanie nad chaosem.

Ryszard napisał(a):

[F4]

ma5t4h napisał(a):

Originally posted by gavron-g:

Nie rozumiem do końca filozofii etykietJak wygląda filozofia etykiet w Gmail, możesz obejrzeć tutaj -> http://goo.gl/rXQwI

W razie pytań pisz, chętnie odpowiem.

OSH napisał(a):

Originally posted by andol:

Twórcy wątku chodzi o funkcję, której w Operze nigdy nie było (różne kolory dla maili spełniających różne kryteria. A to o czym Ty mówisz - mógłbyś podać link do źródła informacji o celowym i złośliwym „zablokowaniu” zmiany kolorów? Może to po prostu bug? (zgłoszony?)Andol, ile razy ja o tym pisałem, że od wersji 10.x Opera ma zablokowaną możliwość zmiany koloru czcionki odnośnie listy maili? Tak, pisałem o tym i do OperaTeam i na różnych forach - ZERO reakcji. W wersji 9x kolor czcionki nieprzeczytanych maili był zgodny z kolorem nieodwiedzonego odnośnika. Teraz - na sztywno ustawili to na czarno. Efekt? Ja akurat mam takie ustawienie kolorystyczne systemu, że tło mam ciemnogranatowe. Nie muszę chyba mówić, że skutecznie uniemożliwia mi to odczytanie listy maili, bo czarny kolor na ciemnogranatowym tle nie jest szczególnie wyraźny. Przez bardzo długi czas broniłem się przed przejściem na operę 11, bo chodziło mi o ten własnie "bug" (ale wg OperaTeam to chyba "it's not bug, it's a feature"). Kiedy jednak Opera 9.64 zaczęła się straszliwie zółwić, na krótko przeszedłem na SeaMonkey. Ale w końcu doprowadzony do ostateczności, zainstalowałem Operę 11, jednak pożegnałem się z OperaMail i wybrałem Thunderbirda. Nawiasem mówiąc, on właśnie ma tę rzecz, któej szuka Gawron: kolorowanie maili w zależności od ich kategorii. nie mam zamiaru być tu jego piewcą i naprawdę wolałbym, by mailer i przeglądarka były w jednym programie, ale skoro OperaTeam postanowił decydować za użytkownika, co dla niego jest dobre, to ja się na taki wariant zabawy nie godzę i wolę uzywać jako mailera TB, a jako przeglądarki Opery.

andol napisał(a):

Originally posted by OSH:

Andol, ile razy ja o tym pisałem, że od wersji 10.x Opera ma zablokowaną możliwość zmiany koloru czcionki odnośnie listy maili? Tak, pisałem o tym i do OperaTeam i na różnych forach - ZERO reakcji.Zgłosiłeś buga? Pisanie na forach nic nie daje. Na DesktopTeam też nie - o ile nie jest to show-stopper. Błędy przetwarzane są w BTS i pretensje możesz mieć dopiero wtedy, gdy po oficjalnym zgłoszeniu problemu nikt się nim nie zajmie.

[OT] odnośnie Thunderbirda: ponad 2 lata temu przesiadłem się na niego z The Bat!. Po zmianie komputera i systemu licencjonowana wersja Bata przestała działać (nieobsługiwany system) i wymagany był płatny upgrade do nowszej wersji The Bat!, z czego zrezygnowałem. Z czasem Thunderbird stawał się coraz bardziej ociężały (za dużo maili? - po kliknięciu nieczytanego maila na liście muszę czekać do 3 sekund, aby cokolwiek móc z nim zrobić), wersja 5 nie przyniosła poprawy i właśnie postanowiłem przesiąść się w domu na Opera Mail. Opera Mail nigdy nie lubiłem, ale używam go w pracy od ponad 5 lat, bo tam akurat nie „opłacało” mi się instalować dodatkowego programu pocztowego. I wciąż jest szybki, tak jak na początku. A ponieważ moje wymagania co do funkcji klienta poczty z czasem znacznie się zmniejszyły, doszedłem do wniosku, że OM w domu mi wystarczy. smile A piszę to tylko po to, żebyś przed przesiadką na Thunderbirda sprawdził jego wydajność (np. po zaimportowaniu starej poczty). Aha, w tej chwili zminimalizowany Thunderbird zajmuje 180 MB RAM-u i od 3 do 20% mocy procesora. Laptop nie najnowszy - Core 2 Duo @ 2GHZ, 4 GB RAM.

OSH napisał(a):

Originally posted by andol:

Zgłosiłeś buga? Pisanie na forach nic nie daje. Na DesktopTeam też nie - o ile nie jest to show-stopper. Błędy przetwarzane są w BTS i pretensje możesz mieć dopiero wtedy, gdy po oficjalnym zgłoszeniu problemu nikt się nim nie zajmie.Nie pamiętam, czy pisałem do BTS, ale wydaje mi się, że tak. Niemniej ponowię to, choć nie mam nadziei że cokolwiek z tym bedzie zrobione.

Originally posted by andol:


A piszę to tylko po to, żebyś przed przesiadką na Thunderbirda sprawdził jego wydajność (np. po zaimportowaniu starej poczty). Aha, w tej chwili zminimalizowany Thunderbird zajmuje 180 MB RAM-u i od 3 do 20% mocy procesora. Laptop nie najnowszy - Core 2 Duo @ 2GHZ, 4 GB RAM.Ja już się na niego przesiadłem smile. Maili na czterech kontach mam obecnie ponad 5 tysięcy. Zajętość procesora przez TB: 0%, pamieci: 80 MB. Procesor: Athlon64 2GHz (jednordzeniowy), 2 GB RAM, XP SP3. Any questions? smile

andol napisał(a):

Zaraz po przesiadce i imporcie tysięcy maili z The Bat! maili też tak miałem. Powodzenia w takim razie. smile

gavron-g napisał(a):

Originally posted by ma5t4h:

Originally posted by gavron-g:

Nie rozumiem do końca filozofii etykietJak wygląda filozofia etykiet w Gmail, możesz obejrzeć tutaj -> http://goo.gl/rXQwI

W razie pytań pisz, chętnie odpowiem.
Wiem jak to działa, tylko nie rozumiem do końca po co to jest. Jakoś nie pasuje mi to.
Najgorsze jest to, że muszę operować w tym katalogu "nieprzeczytane". Jest kilka rzeczy które mnie denerwują. Nie wiem np. jak zaznaczyć wiadomość jako nieprzeczytaną.
Nie do końca radzę sobie z tym klientem. Inna sprawa, że inne mi nie odpowiadają. Dramatu nie ma, ale trochę się jednak męczę smile

ma5t4h napisał(a):

Originally posted by gavron-g:


Wiem jak to działa, tylko nie rozumiem do końca po co to jest. Jakoś nie pasuje mi to.Spróbuję wytłumaczyć na przykładzie zakładek w przeglądarce Web.
Otóż dzięki etykietom, na zakładki mam przeznaczony tylko 1 (słownie: jeden) folder (sic!) smile
Kiedy dodaję jakąś stronę do zakładek, powiedzmy przepis na budyń czekoladowy, w polu Opis wpisuję budyń czekolada deser. Klikam na Dodaj do zakładek i ... zapominam smile
A kiedy mam ochotę na coś słodkiego, odpalam Menedżer zakładek i w polu wyszukiwarki wpisuję Mam ochotę na budyń czekoladowy. W efekcie pojawiają się wszystkie (sic!) przepisy, jakie kiedykolwiek dodałem do zakładek. Bez żmudnego przeszukiwania drzewa folderów. smile

Ryszard napisał(a):

Originally posted by gavron-g:

Najgorsze jest to, że muszę operować w tym katalogu "nieprzeczytane"

Nie rozumiem dlaczego. Przecież otwarcie poczty automatycznie otwiera hotlistę. A jak się zamknęła to [F4].
Można też kliknąć w napis "Nieprzeczytane".
Dawno temu były etykiety i były filtry. Teraz są tylko etykiety ale obejrzyj http://my.opera.com/Ryszard/albums/show.dml?id=2094851 zwróć uwagę na podpisy pod obrazkami. Może po tym będziesz zadawał konkretniejsze pytania.

Originally posted by gavron-g:

Nie wiem np. jak zaznaczyć wiadomość jako nieprzeczytaną.

W widoku "NIeprzeczytane" widać tylko nieprzeczytane wiadomości. A takim nie da się zrobić oznaczenia "Nieprzeczytane" bo już je mają. W widoku np. "Odebrane" prawoklik - Oznacz. Zresztą wtedy nawet pojawi się odpowiedni przycisk.

gavron-g napisał(a):

Powiem tak. W dalszym ciągu nie rozumiem etykiet zakładek, traktuje je jako katalogi np. robię etykietę "fima X" i wszystkie maile z tej firmy, oznaczam etykietą, podobnie z kolejnymi. Pracuje w katalogu "nieprzeczytane" gdzie oznaczam sobie dane wiadomości etykietami i jak zadanie zostanie wykonane, to klikam na wiadomości "przeczytana" i ona mi znika. Nie jest to idealny system, ale jak na razie nie wymyśliłem nic ciekawszego. Z natury nie jestem skory do eksperymentów i testów, mam obawy, że coś sknocę i potem nie dojdę co i jak.
Może jest gdzieś w sieci jakiś dokładny poradnik po polsku, który pomógł by mi zapoznać się z zasadami działania tego programu?

Pozdrawiam

Medium napisał(a):

Originally posted by gavron-g:

Może jest gdzieś w sieci jakiś dokładny poradnik po polsku, który pomógł by mi zapoznać się z zasadami działania tego programu?


Klawisz F1 smile

daroc napisał(a):

Ale to jest takie czysto techniczne wyjaśnienie typu etykiety działają podobnie do folderów poczty i można ich użyć do segregowania wiadomości, natomiast gavron-g szukał chyba czegoś bardziej typu tutorial, na zasadzie: jeśli zależy ci na oddzieleniu mailów z listą rzeczy do zrobienia od "przeczytanych i zarchiwizowanych", w widoku Nieprzeczytane wybierz to i to, filtry ustaw tak i tak, przy czytaniu nowych wiadomości używaj tego widoku, a jak chcesz znaleźć starszego maila to wejdź tutaj... wink

I coś takiego faktycznie by się przydało. Samo wyjaśnienie jak działają etykiety nie wystarczy, zważywszy że mamy np. opcję "ukryj w innych widokach wiadomości pasujące do filtru" oraz każdy widok można dostosować, np. włączyć czy wyłączyć wyświetlanie ukrytych (przefiltrowanych) wiadomości (podobnie można wyłączyć wyświetlanie wiadomości przeczytanych). Całość robi się trochę skomplikowana i nieintuicyjna.

Medium napisał(a):

Originally posted by daroc:

Całość robi się trochę skomplikowana i nieintuicyjna.

Nie ma dla mnie nic bardziej intuicyjnego ponad Operę!