Problem z wyświetlaniem stron.

w dziale Opera
Trael napisał(a):

Witam
Od pewnego czasu mam dziwny problem z Operą. Na niektórych forach np. www.gry-online.pl pojawia mi się coś takiego https://picasaweb.google.com/lh/photo/YQXnTvQRn4XtiJn7peM4eiacxi8EnKsvehnLmLMDFvE?feat=directlink. Muszę wtedy wejść jeszcze kilka razy do wątku, albo odświeżać do skutku.
Gdy wchodzę na stronę www.speedtest.net pojawia m się takie coś https://picasaweb.google.com/lh/photo/pWASYkBz_dFdD-2GYbhPVCacxi8EnKsvehnLmLMDFvE?feat=directlink. Muszę wtedy odświeżyć stronę i wszystko działa ok.
Podobny problem gdy wchodzę na stronę steam https://picasaweb.google.com/lh/photo/IDynkXGAopisDD9P-k3nUCacxi8EnKsvehnLmLMDFvE?feat=directlink. Też muszę odświeżyć.
Mam też problem z wyszukiwarką obrazków w google. Kiedy wybiorę sobie jakiś obrazek przez 30-40 (wysyłanie żądania) sek nic się nie dzieje i dopiero później zaczyna się ładować strona.
Myślałem, że to może problem z połączeniem internetowym, ale sprawdzałem zarówno na Firefoksie jak i IE, nie było żadnych problemów. Odinstalowałem Operę łącznie z danymi użytkownika i zainstalowałem na czysto. Problem nadal istniał, zainstalowałem najnowszą betę, też to samo.
Ktoś ma jakiś pomysł bo sprawa jest na tyle irytująca, że zastanawiam się nad porzuceniem opery :/

nowotny napisał(a):

Masz jakieś proxy lub firewalla/antywirusa...?

Trael napisał(a):

Firewall standardowy z windows vista. Antywirus AVG.

wojtek2203 napisał(a):

Witam,
dołaczam się awww mam dokładnie ten sam problem. Mam Kaspersky Internet Security 2011, WINXP SP3. Opera 11.50-1074. Łącze stałe 16 Mbit/s przez router Edimax. Na drugim kompie (w pracy) hula wszystko bez problemu (XP SP3, Norton 360).

Trael napisał(a):

Ok po tym jak nowotny zapytał o antywira przyszedł mi do głowy pomysł, że tego jeszcze nie sprawdzałem. No i odpowiedź się znalazła. Po wyłączeniu w AVG: search-schield i surfschield czyli zabezpieczeń związanych ze sprawdzaniem witryn pod kątem wirusów, problem się rozwiązał. Wszystko działa bez problemu. Także polecam pokombinować coś z ustawieniami w Kasperskym bo tam może być przyczyna.

wojtek2203 napisał(a):

Faktycznie po wyłączeniu sprawdzania „www” zaczyna wchodzić normalnie, ale to mi nie odpowiada!!! Na razie dodałem najczęstsze adresy do dozwolonych i piszę do Kasperskyego bigsmile