Czy to jest fair ???

w dziale Opera
tomek80 napisał(a):

Witam

Jestem ogromnie zadowolony, że Operka jest teraz za darmo bez reklam ale zastanawia mnie jedna rzecz. Czy taka polityka Opera Software nie jest niefair wobec osób które wykupiły wcześniej licencję na którąś z wersji Opery? Wiem i rozumiem, że pewnie większość z Was powie, że dzięki temu sponsorowało sie OS ale myślę, iż niektórzy którzy kupili licencję mogą czuc się troche... oszukani?

Pozdrawiam

Tomek

PS. Coraz więcej osób udaje mi się namówic na urzywanie Opery smile

Jakub81 napisał(a):

Po pierwsze osoby, które kupiły Operę zyskują roczne wsparcie techniczne od firmy. Po drugie też skorzystają na darmowej Operze, bo nie będą musieli płacić za aktualizację kiedy wyjdzie Opera 9. Po trzecie w ciągu miesiąca od zakupu mogą zażądać zwrotu pieniędzy. Po czwarte nie mają prawa się czuć oszukani, bo nikt nie obiecywał, że Opera będzie zawsze płatna.

istredd napisał(a):

Jak WinAmp zmieniał status z shareware na freeware, to też pewnie były takie głosy. Teraz nikt nie narzeka. Zapewne dzięki tym finansom w ogóle doszło do tego, że dziś mamy Operę 8.5

symeon napisał(a):

Nie powinien nikt czuć się oszukany. OS nie zrobiła specjalnie komuś nazłość pobierając opłaty za Operę, a teraz, gdy nabili sobie kieszenie puszczają ją za darmo.
To jest bardzo dobre rozwiązanie ze strony OS, ponieważ dopiero teraz zaczyna się prawdziwa "wojna" na przeglądarki. Gdyby jeszcze uwolnili kod, to by się jeszcze bardziej rozkręciło.
Chociaż, z drugiej strony dobrze jest, że nad operą pracują ludzie, którzy znają ją od podszewki a nie domorośli programiści piszą najróżniejsze "ulepszenia" jak jest w przypadku FF.

Faktem jest jednak, że trochę dziwnie mogą czuć się osoby, które wpłaciły pieniądze niedawno. Bo gdyby trochę jeszcze zaczekały to by miały za darmochę. Jednak takie jest życie smile .
Myślę, że OS podjęła decyzję o udarmowieniu Opery niedawno. Pamiętaj, że oni pewnie na tym trochę stracą. Ale zrobili bardzo dobry krok ku lepszej przyszłości Internetu.

MrL napisał(a):

Heh, zwykla zawisc...

thm napisał(a):

Ja kupiłem operkę jakieś pół roku temu i nie czuję się pokrzywdzony. Mogę teraz w pracy używać bez banera smile

arseci napisał(a):

tomek zasdrosny? ja bym cie namowil na uzywanie slownika

adas napisał(a):

Originally posted by arseci:

ja bym cie namowil na uzywanie slownika


http://mojaopera.9g.pl/doku.php/m2:sprawdzanie_pisowni smile

don-jaro napisał(a):

Nikt nie powinien czuć się oszukany. Moim zdaniem, kod do Opery można było zdobyć tak łatwo (nie płacąć), że nie pomylę się zbytnio twierdząc, iż ci którzy za Operę zapłacili, kierowali się raczej chęcią wsparcia producenta niż chęcią zakupu. Tak przynajmniej było w moim przypadku.

Zaufany napisał(a):

Zacznę od tego, że kupiłem Operę i nie czuję się oszukany. Cóż, dla osób, które najbardziej potrzebowały Opery, czyli kawiarenek internetowych i webmasterów, była ona darmowa od dawna. Pozostali mieli Operę z paskiem tekstu, który miał wysokość 20px, a większosć osób nawet go nie zauważała. W dodatku dostępność nielegalnych kluczy była bardzo duża. Jeśli ktoś kupował Operę, potrzebował pomocy technicznej albo chciał zapłacić.

kRakRAkRa napisał(a):

dobrze się stało ze opera jest darmowa !

kozikpl napisał(a):

w jaki sposób twórcy opery będą zarabiać? smile

archetwist napisał(a):

Gargamel i quiris omawiali na Opera Community tę kwestię wink . Będzie zarabiać na Operze na komórki. Jest też sklep z gadżetami i płatna opieka techniczna.

adas napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Będzie zarabiać na Operze na komórki. Jest też sklep z gadżetami i płatna opieka techniczna.


No i jeszcze zarabiają na tym, że korzystasz z wyszukiwania wbudowane w Operę (Google płaci).