Opera 11.50 - karty....

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
janhalb napisał(a):

Opera zaktualizowana do 11.50, system Mac OS X 10.6.8

Mam dwa pytania:

1. W poprzedniej wersji przyciski do zamykania kart były po LEWEJ stronie "zakładki" karty. Tak było "zawsze" w Operze, o ile pamiętam. Teraz nagle są po prawej stronie, jak w Firefoksie. Niby to szczegół, ale jak się człowiek przyzwyczaił, to teraz trudno się przestawić. Da się toto jakoś zmienić?

2. Otwieranie kart: W poprzedniej wersji Opery jeśli kilknąłem na zakładkę (wszystko jedno, czy z menu - zakładki, czy na skrót na pasku osobistym), to nowa strona otwierała się na pierwszym planie. To samo dotyczyło okienek wyszukiwarek które mam na pasku osobistym - wyniki wyskakiwały na pierwszym planie. W nowej wersji w obu przypadkach strony otwierają się na zakładce w tle i muszę dopiero do nich przechodzić. Próbowałem zmienić to w ustawieniach, ale nie udało mi się. Da się to przestawić?

Będę wdzięczny za pomoc.

zielak007 napisał(a):

1. Poszukaj innej skórki albo wstaw plik standard_skin.zip ze starszej wersji do katalogu /skin.
2. Masz zaznaczone Ctrl+F12 → ZaawansowaneKarty → ☑ Otwieraj nowej strony na bieżącej karcie?

janhalb napisał(a):

Dzięki za odpowiedź.

ad 1. - spróbuję, ale próby zmiany skórek nic nie dają - zmienia się wygląd, kolorki etc., ale przyciski zamykające pozostają z prawej.

ad. 2 - ale ja NIE CHCĘ, żeby nowa strona otwierała się na bieżącej karcie! Mnie chodzi o to, żeby nowa strona otwierała się na NOWEJ karcie - ale żeby ta nowa karta była od razu "na wierzchu", czyli była karta aktywną - a nie pozostawała w tle...

zielak007 napisał(a):

1. Więc tak jak mówiłem, skopiuj ze starszej wersji Opery wskazany plik. Jeśli źle się wyświetla, to pozostaje edycja skórki, chociaż nie wiem jak zmienić położenie tego przycisku.
2. U mnie ładuje się tak jak chciałbyś, żeby się ładowało, ale to inny system. Sprawdź jak będzie działać na świeżym profilu.

janhalb napisał(a):

Jeśli chodzi o 1., to na razie sobie odpuszczę (nie mam czasu się bawić, a aż tak mi to nie przeszkadza).

Natomiast co do 2. - zresetowałem profil, stworzyło nowy - i nic, dalej tak samo...

janhalb napisał(a):

Czy naprawdę nikt nie wie o co chodzi? Sprawdziłem - ściągnąłem operę 11.50 na starego peceta (Win XP) - i tam rzeczywiście jest OK - kiedy klikam na zakładkę, otwiera się na karcie na pierwszym planie. A u mnie na Maku - zawsze w tle. Czy ma ktoś jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić? To strasznie niewygodne.

A może jest tu ktoś, kto także siedzi na Maku i mógłby sprawdzić, czy u niego jest tak samo?

janhalb napisał(a):

Wracając do tematu (jeśli ktoś jeszcze w ogóle to czyta...) - problem rozwiązał się wraz z aktualizacją do wersji 11.51. Szkoda tylko, że trzeba było na to czekać dwa miesiące...

Medium napisał(a):

No proszę, i kto by pomyślałam, że to był po prostu bug