skrzynka boogiego

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
competer napisał(a):

Jak zestawić M2 ze skrzynką boogiego? po kliknięciu w boogim na "poczta" powinna otworzyć sie Opera z klientem pocztowym. W ustawieniach próbowałem wpisywać różne opcje, ostatnia to "C:\Documents and Settings\Piotr\Dane aplikacji\Opera\Opera\Mail". Opetra 8.5.

szyk napisał(a):

Trzeba wpisać ścieżkę do pliku opera.exe (jak rozumiem, to można podać w skrzynce boogiego lokalizację klienta pocztowego).

competer napisał(a):

Niestety nie pomogło. Mało tego po ustawieniu wszystkich możliwych opcji Skrzynka Bogiego znika po każdym restarcie, a Opera automatycznie odbiera pocztę. Przyznam, że z tego powodu nie jestem wcale zadowolony. Bogi pozwalał usuwać niechcianą pocztę bespośrednio z serwera pocztowego bez ściagania jej na kompa.

szyk napisał(a):

Zainstalowałem bogiego i po podaniu ścieżki do pliku opera.exe otwiera mi się przeglądarka.
Automatyczne pobieranie wiadomości przez Operę można wyłączyć we właściwościach konta.

Skrzynka Bogiego znika po każdym restarcie


Systemu? Tam jest opcja, że bogi uruchamiał się przy każdym starcie systemu.

PS. Ja do sprawdania poczty używam Popmana 1.3 beta 10, skórka Nuvola. wink

Ryszard napisał(a):

http://www.poptray.org/downloads.php Translated into 30+ languages

szyk napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

http://www.poptray.org/downloads.php Translated into 30+ languages


E, Skrzynka bogiego i Popman wyświetlają tekst maila po kliknięciu na niego pod spodem (http://www.ch-software.de/popman/screenshots.htm), a na zrzutach ekranu z Poptrayem nie widzę czegoś takiego. smile

PS. Popman też jest po polsku. wink

competer napisał(a):

Zrobiłem wszystko tak jak opisujesz. Niestety po kliknięciu na okno "poczta" w Bogim otwiera się czysta karta w Operze, a nie okno z pocztą. Fukncja "uruchamiaj przy starcie systemu" jest włączona. Reszta ok. Dzięki za porady.

szyk napisał(a):

Aaa, z otwarciem okna poczty to będzie problem, nie wiem, czy się da...

Fukncja "uruchamiaj przy starcie systemu" jest włączona.


Jeśli dalej się nie uruchamia przy starcie, to może odznacz, potwierdź i zaznacz ponownie.

Rav-V3k napisał(a):

Z moich prywatnych doświadczeń wynika, że nie da się poprzez Skrzynkę Bogiego uruchomić Opery w trybie klienta poczty (czyli mamy z panelu otwarte "poczta" > "wszystkie wiadomości" lub "Nieprzeczytane"), ale ... są tu bardziej zaawansowani użytkownicy, może jest jakiś sposób - na pewno wymaga on wiedzy na poziomie np. naszych moderatorów.
Co do nie ładowania się Skrzynki po restarcie systemu to nie jest to wina Opery. Korzystałem z tego programiku zanim jeszcze dowiedziałem się, że istnieje świat poza Internet Exploderem happy i również miałem podobne problemy, np. po pierwszej konfiguracji i restarcie nie zapamiętywała konfiguracji. Nie używałem jej dawno, ale spróbuj reinstalacji Skrzynki, powinno pomóc.

szyk napisał(a):

Jakby karta, np. "Nieprzeczytane", miała jakiś adres (np. opera:unread - uwaga, nie działa wink), to pewnie można by ją odpalić otwierając Operę. Ale na 99% nie ma, więc pozostaje najwyżej odpalenie Opery i np. kliknięcie w przycisk, który uruchomiłby kartę "Nieprzeczytane".