Odwiedzane miejsca.

w dziale Opera
competer napisał(a):

Po odpaleniu na nowo opery nie widzę, np. na forach dyskusyjnych, odwiedzanych wątków. Kiedyś miałem to aktywne. Teraz w nowej operce historia sie powtarza. Odhaczona mam wszystko co trzeba w ciasteczkach i historii.

Xeophyte napisał(a):

Po pierwsze nie rozumiem w czym problem po drugie nie dubluj tematow...

competer napisał(a):

Ups, sory. Po pierwszym wysłaniu zgłosiło błąd więc powtórzyłem i juz nie zajrzałem powtórnie na forum. Problem też nie został wyłuszczony czytelnie. A więc od nowa. Kiedyś po zamknieciu Opery i jej ponownym starcie widziałem np. na forach dyskuyjnych odwiedzane wątki. Były one zaznaczone innym kolorem. Teraz, w nowej Operze 8.5 nie potrafię tej funkcji włączyć pomimo kombinowania opcjach ciasteczek i historii. Przy okazji spytam czy ktos słyszał o pluginie do Opery na Bluetooch, który pozwoli na przesyłanie np. kontaktów, tak jak ma to miejsce w Outlooku?

lolapaloza napisał(a):

Też tak mam. Odwiedzane linki powinny być odznaczone w innym kolorze. Ale po wyłączeniu opery i ponownym jej włączeniu nie są (czasem nawet po odświeżeniu strony linki "wracają" do koloru nie odwiedzonego.
Przykład:

Strona na której klikane były różne linki (podkreśliłem je dodatkowo czerwoną kreską):

[img]http://img300.imageshack.us/img300/7850/14cx.jpg

Ta sama strona po odświeżeniu (linki wracają do koloru nie odwiedzonych):

[img]http://img300.imageshack.us/img300/7352/23gf.jpg


Felix99 napisał(a):

Ja mam ok na tej stronie. Po wyłączeniu Opery i ponownym włączeniu widać, które były odwiedzone nawet po odświeżeniu.

Jakub81 napisał(a):

Macie jakieś skrypty użytkownika? U mnie jeden zamieniał kolory odwiedzonych linków na nieodwiedzone.

Jakub81 napisał(a):

Może włączony widok > styl > tryb użytkownika?

lolapaloza napisał(a):

Mam czyściutka Opere 8.50 zainstalowaną od zera (odinstalowana poprzednia wersja, wyczyszczone wszystkie stare foldery po 8.02)

Update.
Właśnie zauważyłem cos takiego, że gdy odswieżę stronę i kolory linków wrócą na nieodświeżone, to jak przejadę kursorem myszki po tych linkach (nie klikajac na nie), to ich kolory zmieniają sie na odwiedzone.
Jakieś pomysły ktoś ma?

PS. To zjawisko ma miejsce nie na wszystkich stronach, ale na większości. Na allegro.pl dla przykładu, jest wszystko OK.

lolapaloza napisał(a):

Tryb autorski.

Xeophyte napisał(a):

Originally posted by Felix99:

Ja mam ok na tej stronie. Po wyłączeniu Opery i ponownym włączeniu widać, które były odwiedzone nawet po odświeżeniu.

+1
U mnie na 8.5 wszystko poprawnie tez na stronie ktora podales ale oczywiscie czesto sa takie strony, ze nie dzialaja kolory Odnosnikow odwiedzonych i nieodwiedzonych jak np na WP czy Interii.

competer napisał(a):

Ja korzystam przede wszystkim z forum i usnetu na portalu G. Wyborczej. Robię to od dłuższego czasu i przy sporej ilości tematów odnalezienie własciwego sprzed np. dwóch tygodni graniczy z cudem. powtórzę, że przy wersjach Operu 7. ..., problemu nie było. Mam włączenie śledzenia, ciasteczka itp. Niestety nie mam już pomysłów.

Xeophyte napisał(a):

Originally posted by competer:

Ja korzystam przede wszystkim z forum i usnetu na portalu G. Wyborczej. Robię to od dłuższego czasu i przy sporej ilości tematów odnalezienie własciwego sprzed np. dwóch tygodni graniczy z cudem. powtórzę, że przy wersjach Operu 7. ..., problemu nie było.

Korzystam z v8.50. U mnie to doskonale widac przy Trybie uzytkownika i niezaznaczonych zadnych dodatkowych opcjach. W Operze mam ustawione Odwiedzone linki na czerwono. Po odswiezeniu czy zrestartowaniu Opery tez wszystko widac. Testowalem na Gazecie i Allegro ale w tym widoku na wszystkich stronach sie sprawdza wiec proponuje tego trybu do rozwiazania problemu.OdwiedzoneGazeta.pngOdwiedzoneAllegro.png