Opera 12 build 1017

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
PlMichal napisał(a):

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/07/07/introducing-opera-wahoo

W końcu mamy Operę 12!!! party yes up

Jest to kolejna wersja przeglądarki, której wersja kodowa od tej pory będzie nazywać się Wahoo.Na razie jest to zarodek 12-stki i zawiera ona kilka ważnych poprawek.Twórcy jednak zapewniają że w następnych wersjach będzie można liczyć na wiele ulepszeń.

KazikC napisał(a):

Ryba WAHOO

urbecki napisał(a):

Co prawda nie nowa instalacja ale chodzi jak brzytwa , nie zauważyłem problemów. Jest dobrze. Opera od 7 - emki i nic więcej nie chcę !!!!!

chocimir napisał(a):

Aktualizuję, uruchamiam i...

Opera może zbierać informacje o używanych przez ciebie funkcjach przeglądarki, aby ułatwić doskonalenie jej przyszłych wersji. Nie będą zbierane żadne dane poufne. Czy chcesz wnieść swój wkład poprzez udostępnienie swoich statystyk użytkowania Opery?


Czy was też nowa Opera poczęstowała takim pytaniem? A może dawniej?

urbecki napisał(a):

Szczerze powiedziawszy nie miałem !!!!!!!!!!!!!!

andol napisał(a):

Funkcja zbierania danych wbudowana jest w Operę od bardzo dawna - nie pamiętam już od której wersji. Włączana jest losowo u niektórych użytkowników, jednak aby była aktywna - użytkownik musi wyrazić na to zgodę, stąd ten komunikat.

Można ją włączyć lub wyłączyć samodzielnie:
opera:config#UserPrefs|EnableUsageStatistics

daroc napisał(a):

Czy to pierwszy raz się tak zdarzyło że wychodzi Opera z nowym numerkiem, a brak jest żadnych większych zmian? Zazwyczaj było tak że od razu było kilka istotnych ficzerów (nawet jeśli były to dla zwykłego użytkownika nieistotne sprawy jak implementacja nowych standardów - przynajmniej na pierwszy rzut oka), a tym razem wychodzi taka trochę "goła" dwunastka, która będzie dopiero rozbudowywana.

draconair napisał(a):

W dzisiejszych czasach najważniejszą zmianą jest zmiana numerka.

chocimir napisał(a):

Andol, dzięki za informacje.

Miejmy nadzieję że pracują nad czymś poważniejszym, a poprawki z tej wersji ostatecznie zostaną wydane jako 11.51.

matee napisał(a):

Originally posted by chocimir:

Andol, dzięki za informacje.

Miejmy nadzieję że pracują nad czymś poważniejszym, a poprawki z tej wersji ostatecznie zostaną wydane jako 11.51.


Przecież napisali: "It’s currently in its embryo pre-alpha state and only includes some important bug fixes and overall polishing, with all the fresh and juicy stuff coming a bit later" wink
Pewnie chcieli się tylko pochwalić, że nowa wersja już niebawem... Mamy lipiec i zapewne część programistów jest na urlopie smile

stivo85 napisał(a):

To dopiero pre-alpha. Mi np. nie działa menadżer haseł, mimo że loginy są (zakładam, że hasła również)..

pablus napisał(a):

ta wersja jest bardzo fajna:) przede wszystkim w wersji next podoba mi się srebrna ikonka opery oraz srebny przycisk z napisem Opera Next:)
poprawiono znacznie speed dial i opera przyspieszyła na działaniu:)
w operze podoba mi się to, że mogę dla każdej strony ustawić częstotliwość odświeżania i nie muszę robić tego za każdym razem. przeglądarka to pamięta.
do firefox i chrome musiałem wgrywać dodatki i za każdym razem je konfigurować, co było niezwykle irytujące. i właśnie za to wygrywa opera.
ale tylko next. pomimo sexy czerwonego koloru jestem jakoś zrażony do pierwotnej wersji i pracuję na next:)

czasem tylko wyłącza się i szwankuje albo ma problemy z synchronizacją przez opera link, ale zasadaniczo w skali od 0-9 operze next daję 8:)
jeszcze parę rzeczy trzeba w niej dopracować, ale programiści idą w dobrą stronę:)
tylko niech nie zmieniają tego srebrnego koloru:)

jeśli chodzi o listę rzeczy, które moim zdaniem wymagają przepracowania to wymienię je innym razem:)

ale ogólnie to bardzo dobra i konkurencyjna przeglądarka. używam jej już pół roku a przerobiłem już Firefox (również w wersjach testowych Nightly, Aurora i Relase Beta); google Chrome, Safari, Flock, Midori, IE8-9, Maxthon,Konqueror,Arora,Rockmelt i wiele innych...

Opera w Polsce ma bardzo wielu użytkowników (jak na skalę europejską dość znaczną liczbę), jednak jest ona popularniejsza na wschodzie - m.in w krajach byłego zssr... czemu to nie wiem, ale czytałem artykuły, że właśnie tam dominuje Opera...
poza tym mój Kolega z Sankt Petersburga powiedział "używam Opery, bo google chrome jest dla mnie za prosta" - to prawda - duża możliwość konfiguracji ułatwia pracę. z drugiej jednak strony może odstraszać niedoświadczonego użytkownika...
i byłbym zapomniał: wielkie brawa za opcję "ukryj Operę" - klikam na X i opera chowa się do Tra'y. z tego co wiem to jest to unikat wśród przeglądarek:))

pozdrawiam serdecznie:)

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by pablus:

i opera przyspieszyła na działaniu:)

Zawsze się uśmiecham jak widzę coś takiego. Producenci przeglądarek tworzą jakieś śmieszne benchmarki do sprawdzania o ile milisekund dana czynność trwa szybciej, a niektórzy użytkownicy z wersji na wersję (w sensie kolejnego buildu testowego) stwierdzają przyspieszenie działania wink.

mkr napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

a niektórzy użytkownicy z wersji na wersję (w sensie kolejnego buildu testowego) stwierdzają przyspieszenie działania wink.Uruchom na 11.50 i 12 tą stronę
http://goo.gl/5MP4B

U mnie różnica jest ogromna.
Dodatkowo aplikacja oparta w dużym stopniu o dynamiczne ładowanie JSON i przetwarzanie tabel zawierających po kilkaset rekordów i kilkanaście kolumn działa o rząd wielkości szybciej na nowej operze. ( Zamiast sekundy na przeładowanie danych, są one widoczne natychmiast )

Na prostych stronach nie zauważysz wielkiej róznicy, ale web aplikacje będą śmigały aż miło.

Saskatchewan napisał(a):

Nie zaprzeczam, że przeglądarka może działać szybciej, z tym że od 11.50 do pierwszej dwunastki minęły ponad trzy miesiące. Z buildu na build zazwyczaj przeglądarka nie przyspiesza tak, żeby było to widoczne "gołym okiem".

PS Gdybyś dał pełny odnośnik, to wiedziałbym od razu na jaką stronę wchodzę. - Nie wiem co ludzie widzą w tym ukrywaniu adresów. Jedyne zastosowanie jakie widzę (pomijając szczególne przypadki), to wysyłanie odnośników do stron ze spamem i wirusami.

superszymon napisał(a):

Czesciowa obsluga WebGL ma sie pojawic ktorej do tej pory nie ma o ile mi wiadomo.