ctrl + click przestal dzialac. opera 11.50

w dziale Opera
lefti696 napisał(a):

tak jak w tytule, do tej pory opera miala taki fajny bajer ze po przytrzymaniu ctrl i kliknieciu myszka na obrazku, od razu wyskakiwalo okienki zapisz obraz jako. a teraz to nie dziala tylko owiera jeszcze raz ta sama strone w tle. wie ktos jak to zmienic/naprawic ? probowalem w konfiguracji klawiatury dodac skrot ctrl z opcja save image ale dalej nie dziala jak we wczesniejszych wersjach sad

Saskatchewan napisał(a):

Od 11.50 Ctrl+Klik, działa tak jak do tej pory działał Ctrl+Shift+Klik, czyli otwiera odnośnik na nowej karcie w tle. Żeby zapisać obrazek, musisz przytrzymać Ctrl+Alt (albo po prostu prawy Alt). Ten sam skrót odpowiada za "przesuwanie" strony, więc trzeba uważać, żeby nie poruszać myszą, a tylko kliknąć.

lefti696 napisał(a):

woow, teraz jest ok !! dziekuje smile bo to byla bardzo fajna funkcja, dziwne ze ludzie z opery zmieniaja skroty do ktorych sie wszyscy przyzwyczaili. takie rzeczy sa podawane w jakims changelogu do nowych wersji opery ? chyba zaczne sie tym interesowac.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by lefti696:

zmieniaja skroty do ktorych sie wszyscy przyzwyczaili

Chodzi o nowych użytkowników przesiadających się z innych przeglądarek - w tamtych Ctrl+Klik otwiera kartę w tle.

Originally posted by lefti696:

takie rzeczy sa podawane w jakims changelogu do nowych wersji opery ?


Powinny być ( http://www.opera.com/docs/changelogs/ ), ale o ile otwieranie kart w tle jest wymienione w liście zmian Opery 11.50 beta, to zmiany skrótu do zapisywania obrazków tam nie zauważyłem (jest tylko "Keyboard modifier is missing to save images on click").

rrraaafffaaalll8 napisał(a):

jak w tytule, do tej pory opera miala taki fajny bajer ze po przytrzymaniu ctrl i kliknieciu myszka na obrazku, od razu wyskakiwalo okienki zapisz obraz jako.

Też zainstalowałem parę dni temu wersję 11.50 i po wcisnięciu Ctrl + klik wyskakuje okno do zapisania obrazka:) Ciekawe od czego to zależy, że u niektórych są problemy (tak jak opisałem na swoim przykładzie) a u niektórych (u mnie) wszystko działą normalnie... smile

andol napisał(a):

Nie używasz domyślnej konfiguracji skrótów klawiaturowych.

Saskatchewan napisał(a):

Być może chodzi o to, że na obrazkach, które nie są odnośnikami, Ctrl+klik działa jak dawniej. Konfiguracja klawiatury raczej nie ma na to żadnego wpływu.