Dlaczego Opera nie obsługuje aplikacji ed2k ?

w dziale Opera
august o2 napisał(a):

Może ktoś powie (prostym językiem)jak otworzyć np.tę stronę The.Name.Of.The.Rose.CD1.(Lektor.PL).DVDRip.by.Madman.www!OSiOLEK!com.avi tzn. przenieść ją bezpośrednio do "osiołka".
Baaaardzo dziękuję za pomoc.
A przy okazji może ktoś wie jak wydrukować całą lub część tej strony http://knplogic.com/sport/index.html w niezmienionej formie graficznej.
To na razie główne problemy które mi troszkę przeszkadzają ale wogóle Opera jest ok!Pozdrawiam.
August:yes:

h3x napisał(a):

Narzedzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Programy -> Dodaj i wpisujesz ed2k a reszte Opera powinna sama zrobic.

august o2 napisał(a):

tak zrobiłem i nie działa ...po dopisaniu ed2k wskazałem gdzie jest położony plik emule exe.i gdy szukam tej strony opera podaje suchy komunikat "nie można uruchomić zarejestrowanej aplikacji"

h3x napisał(a):

1) Gdy szukasz jakiej strony ?
2) Opera powinna domyslnie podac sciezke do osiolka... u mnie zawsze tak bylo?

august o2 napisał(a):

np. na tej stronie http://www.osiolek.com/?kat=dubbing_lektor są odnośniki czy hiperłącze(nie wiem jak to się nazywa bo jestem jeszcze początkujący)
The.Name.Of.The.Rose.CD1.(Lektor.PL).DVDRip.by.Madman.www!OSiOLEK!com.avi
i po kliknięciu na ten link film automatycznie był ściągany przez emule bez potrzeby kopiowania i wklejania w "szukaj" w programie emule.
Przynajmniej tak było w przeglądarce broswer internet explorer.

JaDo napisał(a):

Originally posted by august o2:


Przynajmniej tak było w przeglądarce broswer internet explorer....w Operze też tak działa smile .

Napisze jak to mam u siebie:

1.W rejestrze systemowym mam wpis przy protokole ed2k,żeby otwierał to emule.exe. Pokazuje się wtedy w Operze jako aplikacja domyślna.

2.W Opcjach folderów w Typach plików dodałem potem(po wpisie w rejestrze)"nowe" rozszerzenie->(BRAK) i z zaawansowanych wybrałem protokół ed2k. W wypadku protokołów tak się to wpisuje, czyli BRAK, powtarzam, żeby nie było wątpliwości.

3.Istnieje jakaś zależność (którą stwierdziłem już wcześniej) pomiędzy tym co mamy przypisane w Programy do protokołu mms, a działaniem ed2k.

Otóż jak mam przypisany do mms w polu Otwórz za pomocą innej aplikacji np. Winamp, to ten mi to zaczyna otwierać, te linki na podanej wyżej stronie. Natomiast jak przypisze to do Domyślnej aplikacji, czyli WMP, to otwiera się mułek.

Kiedy jest to jakiś nieklikalny link zaczynający się od ed2k:// ,zaznaczam tekst, daje Przejdź pod ten adres i bez problemu otwiera to mułek.

Nie wiem czy to co tu wyżej napisałem, jest w miarę zrozumiałem, ponieważ sam do końca tego nie kapuje. Tzn. co tak naprawdę decyduje o tym,że otwiera to mułek. Działa mi, więc nie będę już do tego dochodził czy aby napewno te wpisy np. w Rejestrze są potrzebne. Parę miesięcy temu, też zadawałem w tej sprawie pytanie na forum.

ps. przy zmianach w Programy,żeby zakosiło nowe ustawienie, trzeba zrestartować Operę.

h3x napisał(a):

A moze chodzi o ustawienia w samym osiolku? smile
Moze w ogolnych opcjach osiolka -> Przywroc po kliknieciu na link?

U mnie dziala z tej strony i z innych rowniez...

JaDo napisał(a):

Originally posted by h3x:

Przywroc po kliknieciu na link?...hmm, w moim emule plus to tego chyba nie ma. Nie używałem go już dawno, chociaż wgrałem nową wersję...i jest takie cuś jak Łącza ed2k. Kliknąłem i przypisało do tego. Głowy to se nie dam uciąć, ale coś mi się zdaje ,że w poprzedniej wersji nie mogłem tego uruchomić.

Z tymże i bez tego, wszystko do tej pory u mnie działało. Hmm...sherlock

Retsel napisał(a):

Opera 8.5 po kliknięciu na link ed2k (klikany) pyta czy otworzyć odnośnik w domyślnej aplikacji emule.exe
protokoled2k.png

jeśli to się nie pojawi możesz ten protokół ręcznie zarejestrować:

...operacja jest prościutka.

preferencje / programy > dodaj...


w pole: protokół, wpisz: ed2k
w pole: otwórz za pomocą innej aplikacji, wpisz ścieżkę do pliku emule.exe lub wybierz z drzewa katalogowego, posługujac się umieszczonym obok przyciskiem: wybierz... Teraz naciśnij OK, OK i gotowe. Linki powinny działać prawidłowo.


choć powyżej proponowane jest ręczne wskazanie ścieżki do emule.exe (tak radzę zrobić w przypadku jakiś problemów), już po wpisaniu ed2k w pole 'protokół', Opera proponuje domyślną lokalizację tego pliku.

PeterCub napisał(a):

Jeśli chodzi o mnie, kopiuję sobie link ed2k:// do schowka a włączony w tle eMule przejmuje ten link i dodaje do kolejki. Warunek: Link do pliku musi mieć pełną "zhaszowaną" formę, np.: ed2k://|file|Firefox%20Setup%201.0.7. exe|5496440|A50BBFBCED78728802B1591241D7475B|h=CWHQCLEDT6TZHLEIN7TVHNF7BMCYY6JX|/

h3x napisał(a):

jeśli to się nie pojawi możesz ten protokół ręcznie zarejestrować:
choć powyżej proponowane jest ręczne wskazanie ścieżki do emule.exe (tak radzę zrobić w przypadku jakiś problemów), już po wpisaniu ed2k w pole 'protokół', Opera proponuje domyślną lokalizację tego pliku.

Przecie tak mu doradzilem i powiedzial ze nie dziala...

Retsel napisał(a):

no wiem, ale dałem mu odpowiedź, zdało mi się, bardziej kompleksową i nieco jaśniej przedstawioną. twoja odpowiedź jest dobra, ale dla kogoś kto w tym już trochę siedzi, a nie ogranicza się do dwukliku na ikonach aplikacji (bez obrazy dla nikogo). mam już kilkuletnie i dość spore doświadczenia z umiejętnościami czytania i rozumienia (a w zasadzie ich brakiem) porad przez szukających pomocy i wiem, że czasem wystarczy powtórzyć coś inaczej lub po prostu jeszcze raz i łopatologicznie, to zaskoczą. wink

poza tym podejrzewam, że @august o2, kiedy zobaczył automatycznie wpisaną ścieżkę do emule.exe, to zapomniał zaznaczyć przy polu "otwórz przy pomocy domyślnej aplikacji" radiobutton'a, który pozostał przy "otwórz za pomocą innej aplikacji".