Jakość rozszerzeń dla opery

w dziale Aplikacje dla Opery
filip3434 napisał(a):

Cześć!

Trochę z nudów zacząłem przeglądać rozszerzenia ze strony addons.opera.com/addons/extensions i stwierdzam, że większość jest marnej użyteczności. Nie chodzi mi o jakość wykonania i ich działanie, gdyż jest to sprawa drugorzędna, ale o to co można dzięki nim zyskać. Jako, że posiadam drugą przeglądarkę firefox'a zmuszony byłem trochę ją dostosować, i tam te dodatki mają większy sens, np. integracja w interfejs.
Czy do Opery nie można takich rozszerzeń zrobić? Czy są one tak ograniczone? Jeśli już twórcy Opery zgodzili się na rozszerzenia to warto dać im szerokie pole do działania.

Pozdrawiam

PS: Osobiście to nic mi szczególnie w Operze nie brakuje, no ale warto mieć jakąś możliwość, a nóż coś zda się użyteczne.

bananjp napisał(a):

Originally posted by filip3434:

że większość jest marnej użyteczności.


Co dla Ciebie oznacza marna użyteczność?

lemari napisał(a):

Originally posted by bananjp:

Originally posted by filip3434:

że większość jest marnej użyteczności.


Co dla Ciebie oznacza marna użyteczność?


Co więcej, są zbędne, w większości.

karolkuich napisał(a):

I tak powinno być. Wyobraźcie sobie sytuację gdyby większość z nich była niezbędna... wink

bananjp napisał(a):

Jeżeli dla Ciebie są zbędne, to nie używasz ... bigsmile

filip3434 napisał(a):

Nie brońcie na siłę. Opera jako program jest samowystarczalny, rozszerzenia jak sama nazwa wskazuje, rozszerzają jej funkcjonalność i nie chodzi tylko o portale społecznościowe. To, że nie ma takich dodatków nie znaczy, że być ich nie powinno.

stivo85 napisał(a):

Liczysz, że dla Opery powstaną rozszerzenia dodające jej czytnik RSS, menedżer pobierań, menedżer sesji czy obsługę skryptów JS i kompozycji? Bo głównie takich rzeczy brakuje w FF czy Chrome..
Widocznie obecnie API pozwala ładnie opakować skrypty JS z kilkoma dodatkami, typu menu pod przyciskiem, menu ustawień, czy wyświetlania czegoś na samym przycisku..

Niektóre rozszerzenia wspomagają przeglądanie (np. dwa rozszerzenia dla Twittera, które mam), jednak bez nich dało się żyć, bo Opera jest przeglądarką kompletną.

filip3434 napisał(a):

Wierzę w pomysłowość użytkowników. Tylko tyle wink Trzeba im dać możliwości do tego, aby mogli swoje pomysły wcielać w życie. Ot chociażby pokombinować ze speed dialem.

pozdrawiam

filip3434 napisał(a):

To podziel się, jakie to rozszerzenia?

inzaghi89 napisał(a):

Ja również. Nic więcej mi nie potrzeba smile.
Google Reader Notifier
Include CSS
WOT

Saskatchewan napisał(a):

4 rozszerzenia, których używam (choć tego ostatniego z opisywanych ostatnio praktycznie nie używam), są opisane tutaj: http://my.opera.com/Saskatchewan/blog/2011/05/03/moje-ulubione-rozszerzenia-opery (HyperTranslate, cleanPages, TabVault, Hit-a-Hint for Opera). Żadnego z nich nie nazwałbym jednak BARDZO UŻYTECZNYM (pisane wielkimi literami). - Translatora używam praktycznie cały czas, ale wcześniej i tak były skrypty użytkownika, które robiły to samo, więc i bez "rozszerzenia" bym się obszedł.

Do tego mam jeszcze drugie tyle rozszerzeń zainstalowanych, ale wyłączonych wink.

pgmost napisał(a):

Lighshot (do zrzutów) oraz Textarea Backup Localstorage (pamięta tekst z pola tekstowego gdybym sobie kartę przypadkiem wyłączył, co czasami się zdarzyło)

Łukash napisał(a):

Originally posted by filip3434:

To podziel się, jakie to rozszerzenia?


Ja się podzielę smile
Button Creator
ExtendTube
Universal Online Viewer
Easy Youtube Video Downloader -skrypt
Image Preview Popup -skrypt
Turn Off the Lights - skrypt
Skrypt to znaczy ,że skrypt zawarty w rozszerzeniu robi swoja robotę wink