CZy można zwiększyć ilość zapamiętanych stron historii?

w dziale Opera
jan515 napisał(a):

Witam,

Posiadam Operę 8.54. Jeżeli w pasu adresu wpiszę about:history, to pojawia mi się historia stron z ostatnich kilku miesięcy. Jestem z tego bardzo zadowolony. Chciałbym się jednak dowiedzieć, czy istnieje jakiś sposób aby zwiększyć przedział czasowy ponieważ w tej chwili jest to około 10 miesięcy. Chciałbym, aby było to np. 2 lata lub w ogóle czas nieograniczony.

Pozdr

lemari napisał(a):

Originally posted by jan515:

Witam


Originally posted by jan515:

Posiadam Operę 8.54.


Ludzie... dlaczego milczycie wink.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by lemari:

Ludzie... dlaczego milczycie

Z szacunku dla poglądów. Jak widać jan515 ma historię w wielkim poważaniu.

jan515 napisał(a):

O co wam chodzi? Że posiadam starą wersję Opery? No i co w związku z tym?

Uważam ją za bardzo dobry... program. Nie używam Opery do przeglądania stron, ale jako KLIENTA POCZTY oraz CZYTNIKA RSS. Czasami też do IRC'a i uważam, że do tych zastosowań to po prostu rewelacja. Nie wymaga instalacji, łatwy backup (wystarczy przekopiować zawartość katalogu z Operą), podoba mi się pomysł i podejście twórców Opery do tych zagadnień (rss i mail) Pokażcie mi drugi taki klient poczty? Albo czytnik? Wszystko albo zagmatwane, ciężkie, wymagające instalacji i wgryzające się w system. Operę po prostu kopiuję na pena i uruchamiam na innym kompie. Mam wszystkie maile i wiadomości, całą konfigurację, wszystko jednym slowem a w dodatku w sposób który mi się podoba, mogę niemal każdy element skonfigurować (położenie, przyciski, okienka itd)

A to, że stara wersja to mnie nie obchodzi. Do przeglądania stron i tak używam liska a to tylko dlatego, że ma najlepsze wsparcie dla dodatków np. AdBlock, element helper, stylish i mnóstwo innych przydatnych bez których w zalewie reklam i innego syfu trudno sobie wyobrazić przegądanie stron w dzisiejszych czasach, ale to temat na innego posta.

stivo85 napisał(a):

Skoro i tak używasz Fx do WWW, to do czego Ci dłuższa historia?

Aha, może nie wiesz, ale nowsze wersje Opery posiadają te same i jeszcze większe możliwości.

Co do wsparcia dla dodatków, to bym nie przesadzał, bo z każdą nową wersją liska, liczba dodatków, które z nimi współpracują jest coraz mniejsza. Na niektóre (np. Update Notifier) czekam od wersji 3.6.X, a już szóstka za progiem.

Ryszard napisał(a):

W związku w tym, że masz stara wersję Opery powstaje "drobny" problem - nie pamiętam czy w tej wersji to się da ustawić. I co z tego, że sprawdzę w 11.50 wink
A swoją drogą - modyfikacje Opery dotyczyły też obslugi poczty. Np. taki drobiazg - jak sobie radzisz z pustymi folderami po usunięciu e-maili?

jan515 napisał(a):

@stivio

Dobre pytanie. Używam również Opery jako pobieracza plików. Po prostu jakoś bardziej mi odpowiada manager pobierania Opery niż ten z liska.
A w historii przeglądania zapisuje się również link do pliku który został pobrany (w pasku adresu wklejam link do pliku i ściągam) No i właśnie chciałem teraz poszukać linku sprzed roku i niestety historia już tego nie łapała.

Co do dodatków do Opery to wiem, że są. Ale niestety mnie nie satysfakcjonują, a szkoda! bo chętnie bym się na Operę przesiadł również w przeglądaniu stron. No niestety Adblock i element hiding helper - niestety nie ma równie dobrych odpowiedników na Operę. Już sprawdzałem. Stylisha jeszcze bym jakoś przełkną, bo nawet w tej starowince mojej operze jest możliwość modyfikacji stron po CSS...


@Ryszard
"jak sobie radzisz z pustymi folderami po usunięciu e-maili?"

Hmm, jakie foldery masz na myśli? Te z filtracji poczty? Jeśli tak, to utworzone foldery mogę swobodnie usuwać itd.

Łukash napisał(a):

Originally posted by jan515:

A w historii przeglądania zapisuje się również link do pliku który został pobrany


Więc może ,potrzebne Tobie ustawienie to opera:config#TransferWindow|KeepEntriesDays > Jest to ilość dni dla nieusuwania pobranych plików...wartość=dzień
Z tym ,że nie wiem jak to jest w tej antycznej Operce bigsmile

Ryszard napisał(a):

Originally posted by jan515:

Hmm, jakie foldery masz na myśli?


Foldery na dysku, nie operowe filtry/widoki.
Nie pamiętam do której wersji Opery było tak, że w mail/store/accountX zostawały puste foldery.

jan515 napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Originally posted by jan515:

Hmm, jakie foldery masz na myśli?


Foldery na dysku, nie operowe filtry/widoki.
Nie pamiętam do której wersji Opery było tak, że w mail/store/accountX zostawały puste foldery.Nie mam czasu kiedy tego wszystkiego posprawdzać i wszystkim dziękuję za odpowiedzi smile

Ale teraz patrzę i nie tworzy mi pustych folderów. Jest dużo plików o nazwie "singnature" i "incoming". Troche folderów jest w "mail/store" ale każdy ma jakiś plik wewnątrz.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by jan515:

Troche folderów jest w "mail/store" ale każdy ma jakiś plik wewnątrz.


No właśnie. I tam są foldery kont, w folderze konta foldery lat, miesięcy... i któraś wersja Opery zostawiała puste foldery po skasowaniu e-maila.

Medium napisał(a):

Originally posted by lemari:

Ludzie... dlaczego milczycie

Ja też mam jeszcze Operę 8 smile

Originally posted by jan515:

Uważam ją za bardzo dobry... program. Nie używam Opery do przeglądania stron, ale jako KLIENTA POCZTY oraz CZYTNIKA RSS. Czasami też do IRC'a i uważam, że do tych zastosowań to po prostu rewelacja.

Też tak sądzę, z tym, że poczta dobrze działa też w następnych wersjach Opery, np. nie zostają puste foldery po usunięciu maili.
Jeśli czytasz kanały w ósemce, to pewnie czasem też klikasz w linki do całości artykułów. I linki otwierają się zapewne w Operze 8, tak?
Niestety są strony, które zupełnie albo częściowo w Operze 8 nie działają. Przykład: http://nk.pl/

Originally posted by jan515:

CZy można zwiększyć ilość zapamiętanych stron historii?

Można, do 10 000 smile