Przyspiesz OPERE

w dziale Po godzinach
szczepan12 napisał(a):

To naprawde działa
Speed-X
http://www.myportal.pl/

PeterCub napisał(a):

U mnie nic się nie zmieniło po uruchomieniu tego programu. Poza tym post pasuje do działu "Inne programy"

Ojciec_Dyrektor napisał(a):

Wszystkie te "przyspieszacze i optymalizatory pamięci" praktycznie nic nie dają, dobrze jest jak chociaż nie szkodzą, ale może się zdarzyć, że nawet spowolnią komputer. Najlepsza i najtańsza metoda to IMO kupno dodatkowej kości RAM.

wilk napisał(a):

z teog typu programow to chyba najlepiej wypada Ram Idle.

vazir napisał(a):

Programy tego typu działają, wiadomo że jak mamy 1 GB ramu, a nasz system korzysta z 50% to przyśpieszenie praktycznie nic nieda. Programy tego typu zaraz po zwolnieniu ramu zamiast go przyśpieszać zwalniają, ale jest to efekt krótkotrwały i poźniej windows powinien śmigać szybciej smile

Uff... Aż się zmęczyłem tym pisaniem.

MoonsTer napisał(a):

Originally posted by szczepan12:

To naprawde działa
Speed-X
http://www.myportal.plfurious

Ja mysle że najpierw trzeba sie zabrac za konfigurację a póżniej , jak to mało pomoże sięgać po jakieś ulepszacze, one i tak nic nie daja ... przynajmniej u mnie bigeyes

rafall napisał(a):

Jak dla mnie programik jest pierwsza klasa. Jedynym mankamentem jest cena Ja znalazlem sobie cracka:devil: choć muszę powiedzieć że nie było łatwo. Zajęło mi to troche czasu. No ale warto bynajmniej jak ktoś ma takiego wolnego kompa jak ja. Powiem wam że po prostu absolutnie wszystko działa mi szybciej i komputer nie spowalnia wreszcie wraz z biegiem czasu po uruchomieniu co mu sie nagminnie zdarzało. Gorąco polecam.

Jurgi napisał(a):

Jakbyś czas poświęcony na szukanie cracka przeznaczył na naukę ręcznej konfiguracji systemu };> osiągnąłbyś to samo, a jednocześnie nieco byś zmądrzał. ;>
Co do mnie, to próbowałem wielu tego typu programów, ale żaden automat nigdy mi nic nie przyspieszył, a większość raczej psuła moją dogłaskaną konfigurację. A najgorsze są programu z manufaktury PGWARE (typu throttle, czy gemegain) - syf i ptasia malaria.
Może na starość robię się zrzędliwy };>, ale nie ma to jak ręczny tweaker + regedit i nieco własnej wiedzy (a przynajmniej dążenia do wiedzy).

rafall napisał(a):

Ok tylko jak się do takiej konfiguracji zabrać? Są jakieś kursy czy coś? Chętnie bym się na ten temat pouczył tylko nie wiem jak. I czy jest wogóle możliwości konfiguracji Windowsa 98? I co to jest tweaker, bo regedita znam, ale żebym tam bez szczegółowych instrukcji(tu dodaj to, tu wpisz tamto, to będziesz miał taki, a takie efekty)umiał cokolwiek sam zdziałać to jak narazie nie mam szans.

Jurgi napisał(a):

W wielu czasopismach są artykuły typu "sztuczki w Windows" (na różnym poziomie). Możesz też poszukać w sieci, warto przeglądać fachowe fora dyskusyjne, zawsze można się czegoś dowiedzieć.
Tweaker to program pozwalający modyfikować ustawienia systemu (często ukryte lub nieoficjalne) w łatwy i przyjemny sposób. Często pomoc do takiego programu stanowi też niezły materiał edukacyjny. Na początek poszukaj sobie TweakUI oraz TweakAll. Dobry jest FreshUI, jest polski Windows Configurator.
Generalnie trzeba lubić dłubanie w systemie, *bardzo* wskazane jest orientować się generalnie w podstawach informatyki, żeby wiedzieć "jak toto działa" (mnie takie generalne "wyczucie" komputerów zapewniły lata zabawy ośmiobitowym Atari i działalności na scenie tegoż).
Z uwagi na przewagę programów i dokumentacji po angielsku trzeba ten język trochę znać.

Mnie na przykład sprawiło wielką satysfakcję zmuszenie Windowsa, żeby "niebieski ekran" wyświetlał w innych, wybranych przeze mnie kolorach (obecnie ustawione mam żółte litery na czarnym tle - mogę więc mówić, że załatwiłem problem BSODów ostatecznie bigsmile).

I nie pękaj, jak kupiłem sobie wreszcie peceta, to też byłem zielony i obawiałem się cokolwiek zrobić. A że po 4,5 roku wszelkich manipulacji i eksperymentów system wciąż stoi ten sam, opczytuję sobie za sukces. bigsmile

rafall napisał(a):

Ja kompa też już mam ładnych parę latek, z tym że od niedawna mam dostęp do internetu, a to daje mi troche większe możliwości.

Sam też się trochę dłubałem przy moim pececie, choć większość czasu poświęcałem na naprawianie różnego rodzaju problemów ze sprzętem czy oprogramowaniem, a o konfiguracji systemu w sumie wiem niewiele. A jedną z ważniejszych efektów kombinacji, było podkręcenie procesora w BIOSie, który się jednak szybko wykończył:P

Tweakerów sobie chętnie poszukam, tylko mam prośbę - jakbyś jakieś takie forum fachowe pamiętał to będę wdzięczny za jakiegoś linka

A SpeedX'a i tak sobie zostawię, no chyba żebym się nauczył optymalizować jakoś pamięć tak jak robi to ten magiczny programik, ale gruuubo wątpię.

Ponieważ nikt mi żadnych linków dot. konfiguracji Windowsa nie podał:( to ja zapodam:p jakby ktoś był zainteresowany:
Fajna stronka zwłaszcza jeśli chodzi o Win 98
I tu też parę ciekawych trików, chociaż większość nieaktualne(w sensie dotyczą starego oprogramowania)

adsoft napisał(a):

Dzisiaj pobrałem aplikację (nie wiedziałem że taki post tutaj na forum istnieje, zupełnie przypadkowo p). Wsumie dzisiaj zaoszczędziłem 10 GB pamięci ram smile. Naprawde program działa - polecam!

daroc napisał(a):

IMHO te GB są wyssane z palca. Program liczy sobie megabajty nie wiadomo skąd. Ciekawe jest to, że mając CacheMan-a (program wyświetla mi na bieżąco ilość wolnego ramu) jakoś nie zaobserwowałem zwiększenia ilości nieużywanego ramu, gdy Speed-X nabijał swoje statystyki...
Może zamiast sugerować się pokazywanymi przez program danymi, powiedz, czy naprawdę zaobserwowałeś poprawę wydajności systemu. Tj. czy programy ładują się szybciej? A może szybciej działają? No i dobrze by było podać konfigurację komputera (głównie wielkość i szybkość ramu).

arcadio napisał(a):

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=5989