Od czego global css

w dziale Opera
Xeophyte napisał(a):

Zainstalowalem sobie wreszcie przycisk NoFlash z nowym arkuszem stylow. Na niektorych stronach pojawia sie opcja global cssglobal css.PNG. Do czego ona sluzy? Nie rozumiem tez po co jest sciezka do Mojego arkusza stylowusta.PNG. Nie mam takiego miejsca wiec sciezka do niczego nie prowadzi.

JaDo napisał(a):

...to jest styl strony, tej,którą miałeś otwartą. Czasami jest tego więcej i można sobie jakiś wybrać.

Zajrzyj TUTAJ, chyba adaś się nie pogniewa,że dałem taki przykład?

A ten pliczek user.css to sobie stwórz. Przydaje się i to bardzo.

Xeophyte napisał(a):

Malo zrozumialem z tego global.css ale niewazne juz.
Rozumiem ze w miejscu Mojego arkusza stylow powinna byc sciezka do tego pliku user.css? Zmienilem ta http://my.opera.com/Xeophyte/homes/files/usta.PNG sciezke na D:\Program Files\Opera\styles\user.css ale nic sie nie zmienilo. Wiec mam user.css (w \Opera\styles) ale tam jest tylko taki kod:

embed[type="application/x-shockwave-flash"] {content:"Flash"; outline: 1px dotted gray; color: gray; background: black} 
embed[type="application/x-shockwave-flash"].zichtbaar {content: normal; outline: none} 

body:before { 
position: absolute; visibility: hidden; 
background-image: url("javascript:(function(){window.onclick=function(){var srcElem=window.event.srcElement;var tag=srcElem.tagName;if(tag=='EMBED') srcElem.className='zichtbaar';};})()"); 
content:""}
Nie wiem jaki css mam utworzyc (z jaka zawartoscia) ale po utworzeniu NoFlasha cos musialo sie zepsuc poniewaz np na tej stronie http://www.ztm.waw.pl/baza/20051001/LINIE.HTM nie widze podkreslen do linkow a wczesniej byly. Podkreslen nie widze tez juz w mailach a przeciez to zwykly tekst. Widze je dopiero w trybie uzytkownika (bez zaznaczania dodatkowych opcji oprocz NoFlash).

JaDo napisał(a):

Originally posted by Xeophyte:


Rozumiem ze w miejscu Mojego arkusza stylow powinna byc sciezka do tego pliku user.css? Zmienilem ta http://my.opera.com/Xeophyte/homes/files/usta.PNG sciezke na D:\Program Files\Opera\styles\user.css ale nic sie nie zmienilo. Wiec mam user.css (w \Opera\styles) ale tam jest tylko taki kod:Ten pliczek dobrze by było gdybyś sobie zmienił nazwę z user.css na noflash.css i umieścił w \styles\user. Oczywiście trzeba by było zmienić to też w ścieżce do niego w pliku .ini. Być może za chwilę będziesz instalował adblock.css i inne, więc chyba lepiej mieć to odpowiednio posegregowane i nazwane.

Natomiast ten user.css (pusty póki czegoś tam nie dopiszesz) umieść sobie w \profile\styles. Powinien być tam też browser.css, można wykorzystywać jak najbardziej.

To wszystko. To jest sposób podstawowy. Co dalej z tym zrobisz, Twoja sprawa.

Originally posted by Xeophyte:


Podkreslen nie widze tez juz w mailach a przeciez to zwykly tekst. Widze je dopiero w trybie uzytkownika (bez zaznaczania dodatkowych opcji oprocz NoFlash)....zaznacz w Trybie autorskim->Moje style odnośników.