Opera nie wyświetla takich plików video!

w dziale Strony WWW w Operze
parambucel napisał(a):

Czy ktoś zna na to sposób?
IE sobie z tym radzi.
Oto przykład strony:

http://regional.allegro.pl/show_item.php?item=65030708

w operze widać tylko "Obrazek" w IE jest to video

szyk napisał(a):

<p align="center"><img border="0" dynsrc="http://www.taniemilitaria.pl/P99_EL/01010933.AVI" start="fileopen" loop="infinite"></p>


Tylko IE ma na to sposób. wink

parambucel napisał(a):

no fajnie ale nie bądź taki tajemniczy
to znaczy da się czy nie?
Z tego ....P99..... nic nie rozumiem
(z tego co napisałeś wiem tylko co to jest to żółte ciasteczko smile)

szyk napisał(a):

To jest sposób na wstawienie obrazka, a nie wideo. Dlatego normalne przegladarki próbują wyświetlić obrazek, a ponieważ plik wideo nie jest obrazkiem, więc zostaje puste miejsce. Słabo znam się na html-u, ale te parametry img, oprócz border, to chyba nie są w żadnych standardach (nieIE-owskich). smile

PS. Wynik walidacji strony: Failed validation, 1002 errors.

parambucel napisał(a):

Ok dzięki.

Może ktoś jeszcze się znajdzie kto potrafi zmusić naszą ukochaną OPERĘ do wyświetlania tego badziewia.

Już tak niewiele potrzeba, żeby potrafiła wszystko!

Aha, jeszcze bez powodzenia próbuje instalować plugin do wyświetlania map w standardzie Autodesku np mapę Wiednia http://www.plan.at/suche/

KOMBINUJCIE!! LICZĘ NA WAS!!!

JaDo napisał(a):

Originally posted by parambucel:


Aha, jeszcze bez powodzenia próbuje instalować plugin do wyświetlania map w standardzie Autodesku np mapę Wiednia http://www.plan.at/suche/...jak dla mnie to z tą mapką nie da rady http://www.plan.at/home.html . "Radioaktywna", fuj wink . Natomiast np. z pomyka.

Ale można skorzystać też z TAKIEJ.

npmapv32.dll
Po ściągnięciu trzeba zmienić rozszerzenie z .exe na .dll a potem do katalogu \program\plugins.

szyk napisał(a):

Da radę, trzeba zmienić identyfikację Opery na Mozillę. smile

Jeszcze dodam do tego, co pisał JaDo, że plugin można ściągnać stąd: http://www.mapguide.com/downloads/ po wybraniu systemu, Netscape'a oraz Plugin Viewer.

PS. A npmapv32.zip nie jest potrzebny? Instaluje się razem z plikiem npmapv32.dll, choć bez tego zipa nie ma problemów z mapką, to jednak po coś tam chyba jest. smile

JaDo napisał(a):

Originally posted by szyk:

Da radę, trzeba zmienić identyfikację Opery na Mozillę. smile...ale gdzie? Jak w Preferencjach to ten sam efekt jak podałem wyżej:

http://www.plan.at/suche/anybrowser/

W ua.ini próbowałem ale jako MSIE, z tymże jak zobaczyłem,że to musi być activex, darowałem to sobie.

Originally posted by szyk:


PS. A npmapv32.zip nie jest potrzebny? Instaluje się razem z plikiem npmapv32.dll, choć bez tego zipa nie ma problemów z mapką, to jednak po coś tam chyba jest. smile...z zipem czy bez nie działa (w oryginale). To coś chyba dla javki, same .class.
npmapv32.zip

szyk napisał(a):

Originally posted by JaDo:

...ale gdzie?


Masz rację, nie działa. Przy identyfikacji jako Mozilla następuje u mnie przekierowanie do tej mapki, ale ona też nie jest obsługiwana przez tę wtyczkę.

Originally posted by JaDo:

...z zipem czy bez nie działa (w oryginale). To coś chyba dla javki, same .class.


Mnie właśnie ciekawi, po co niektóre wtyczki mają jeszcze te spakowane pliki z plikami .class w środku, czy Opera (lub inne przeglądarki) z nich korzystają. smile

JaDo napisał(a):

Originally posted by szyk:


Mnie właśnie ciekawi, po co niektóre wtyczki mają jeszcze te spakowane pliki z plikami .class w środku, czy Opera (lub inne przeglądarki) z nich korzystają. smile...jest taki npds.zip od WMP, który podaje się jako jeden z trzech plików, potrzebnych do poprawnej pracy tego grajka (pluginu). Czyli chyba korzystają.

parambucel napisał(a):

Odnośnie planu Wiednia niestety taki właśnie mam plugin (dla netsc.) ale jak nie działał tak nie działa - nawet po zmianie przedstawienia na mozille (carramba!!)
Owszem ten drugi plan Wiednia (jak i mapy ze strony autodesku -ale nie wszystkie) mi się wyświetla, ale to nie to samo - chyba problem nie został rozwiązany a szkoda.

Po otwarciu strony z planem Wiednia już nie ma darcia o plugin, pokazuje się logo Autodesku, znika i.... to by było na tyle smile

JaDo napisał(a):

Originally posted by parambucel:

ale to nie to samo - chyba problem nie został rozwiązany a szkoda....to może "z innej beczki", bo coś mi się widzi, że problem chyba "siedzi" wink gdzieś indziej .

Opera nie obsługuje ActiveX i min. dlatego twórcy tej strony, podają namiary na anybrowser. Nie trzeba nic przestawiać.

To jest "syf" made in Micro$oft, również ten pierwszy problem img dynsrc= :

"Polecenie IMG DYNSRC="..." nie wchodzi w skład specyfikacji HTML 4.01 i jest wyłącznie rozszerzeniem przeglądarki Internet Explorer!"
ŹRÓDŁO

FILMIK ...da się odtworzyć jak widać (plugin qt), ale do tego trzeba pogrzebać w kodzie strony + TEN.js. Żeby odtwarzało się "na dzieńdobry", potrzebny byłby pewnie jakiś skrypcik. Tylko po co, skoro to badziew?

Poza tym, to ci co napisali tą stronkę powinni oto zadbać, żeby wyświetlało się we wszystkich przeglądarkach. To jest ich "brożka". Jednak i tak dziw bierze,że taki serwis jak Allegro, ma taką kupę w kodzie.