OperaCD - może pora na odświeżenie?

w dziale Opera
fascik napisał(a):

Od momentu wydania ostatniego OperaCD zmieniło się wiele, począwszy od wersji Opery po zmianę typu programu (z banerkiem na freeware). Może by odświeżyć projekt i zamieścić nową wersję OperaCD, dodać nowe skórki, tapety, obrazki, linki, pojawiło się sporo skryptów CSS i JS. Poinformować ludzi o Planecie Opery, o Operze dostępnej na pendrive, o Operze na urządzenia mobilne itp.

Powody odświeżenia projektu:
- pojawienie się nowej wersji Opery
- Opera stała się programem freeware
- rozpoczał się rok szkolny i akademicki i myślę, że warto rozpropagować Operę w szkołach i na uczelniach
- odnownienie wyglądu forum i strony Opery

Czy są chętni do tworzenia? Ja ze swojej strony daję miejsce u siebie na serwerze na ISO oraz podstronę na swoim WWW.

Mam nadzieję, że pomysł kontynuacji jest słuszny? :-) I jeszcze jedna rzecz - do tej pory zamieszczaliśmy Operę jako plik ISO na swoich stronach domowych/firmowych. A może warto napisać do czołowych czasopism komputerowych (PCWK, CHIP, Komputer Świat, Internet, itp) i złożyć propozycję umieszczenia Opery w takiej postaci na ich CD dołączanych do magazynów? Oczywiście my przygotujemy ISO a oni mogą go dołączyć do swoich czasopism. Co Wy na to?

istredd napisał(a):

Pomysł jak dla mnie przedni. Myślę, że u mnie na uczelni znalazłoby się wielu chętnych na coś takiego - jako jedni z nielicznych w Polsce moi Informatycy promują Linuksa, OpenSource, to i dla Opery miejsce się znajdzie.

btw. fascik - w sygnaturze do adresu dodaj sobie http:// przed adresem, to Ci nie będzie przekierowywać na nieistniejącą podstronę forum.

Glootech napisał(a):

Ja jak zwykle mogę zająć się testowaniem, uwagami, oraz udostępnić trochę miejsca na serwerze. Można mnie łapać jak zwykle na #polish, na irc.opera.com. Jedynym problemem jest, że w miejscu w którym studiuję nie mam jeszcze dostępu do Internetu, ale prawdopodobnie zmieni się to w trakcie najbliższych 2-3 tygodni.