Jak zrobić własny przycisk na pasku adresu i wtyczkę w operze 11.50

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
dotslash1 napisał(a):

Witam.

Szukam po sieci i zastanawiam się nad tym jak i czy możliwe jest dodanie własnego przycisku na pasku adresu, obok przycisków nowa strona, wstecz, z własną ikonką. Przycisk ten uruchamiałby moją własną wtyczkę, która operowałaby na aktualnie załadowanej stronie (linku). Wtyczka na początek umiałaby skopiować adres z paska adresu danej strony do jakiejś zmiennej, a następnie załadować stronę do swojego bufora i wyparsować ją np. poszukiwałaby linków <a> albo tekstów w tagu html <h1> itp. Wtyczka umiałaby też wysyłać HTTP-request metodą GET do innego hosta jakieś zapytanie.
Jeśli to możliwe, proszę o nakierowanie w jakim środowisku programistycznym można to zrobić, jakie biblioteki użyć, manuale, może być w dowolnym języku.

Medium napisał(a):

Na początek:
http://operawiki.info/przyciskiuzytkownika
Przeanalizować też:
http://operawiki.info/SkryptoPrzyciski

Strona do robienia przycisków:
http://nontroppo.org/tools/buttonmaker/

Istnieje też widżet do robienia przycisków do Opery oraz znalazłam rozszerzenie do tego celu (nie mam linków pod ręką, do odszukania wprost z Opery). Ja tam robię przyciski na forum... wink Ale nie znam się na skryptach.dotslash1 napisał(a):

Podziękował. Przeanalizuję te informację. Już rzucił mi się w oko jeden fajny przycisk "W IE : otwiera stronę w Internet Explorerze." Skrypty w Javascript. Też dobrze. Pozdrawiam.

lemari napisał(a):

I to: http://76.11.58.186/

Medium napisał(a):

Oj, to straszne, że zapomniałam o Vectronicu, który na polskim forum bywa...

Vectronic napisał(a):

It's ok, it seems I've mostly forgotten about it too... if you are doing a lot of editing then the <a href="https://addons.opera.com/addons/extensions/details/button-creator/">Extension</a> is better anyways
---
Jest ok, wydaje się, mam przede wszystkim o tym zapomniał też... jeśli robisz dużo edycji, to <a href="https://addons.opera.com/addons/extensions/details/button-creator/">przedłużenie</a> jest lepszy jakikolwiek

(blame Google)