Plik z czcionkami.

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
h3x napisał(a):

Witam,

Zainstalowalem Shell z Visty na XP-ka i co tu duzo mowic zgubilem swoje czcionki w Operze wiec poustawialem tak jak mi wygodnie i niestety poprzestawialem tym samym (pewnie swoja niewiedza) niektore inne (np. nie wiem czemu zmniejszylo mi sie okno wypowiedzi na innym forum) - po odinstalowaniu shella Visty czcionki pewnie by wrocily na swoje "miejsce" tyle ze juz sa ustawione przeze mnie.

Pytanie: czy ktos moze mi powiedziec gdzie sa zapisane czcionki w Operze i bardzo bym prosil o udostepnienie tego pliku ze standardowym ustawieniem czcionek abym znow mogl miec je w swojej Operze.

Dziekuje smile

andol napisał(a):

Zamknij Operę i usuń z pliku Opera6.ini wszystkie sekcje o nazwach [Font.NazwaElementu], które mogą wyglądać tak:

przykład 1:

[/font][Font.EmailCompose]
Escapement=0
Orientation=0
Weight=400
Italic=0
Underline=0
Overline=0
StrikeOut=0
Charset=0
Height=-14
FaceName=Courier New


przykład 2:
[Font.Normal]
Escapement=0
Orientation=0
Weight=400
Italic=0
Underline=0
Overline=0
StrikeOut=0
Charset=0
Height=-16
FaceName=Trebuchet MS


Usunięcie tych wpisów spowoduje przyjęcie przez Operę ustawień domyślnych.

h3x napisał(a):

Nie widze takowego pliku nigdzie na dysku (szukalem).

andol napisał(a):

Niemożliwe. wink

Wybierz polecenie "Pomoc" >> "O Operze" lub wpisz w polu adresu opera:about. Lokalizację pliku Opera6.ini znajdziesz w wierszu "Preferencje".

prefs.png

h3x napisał(a):

No oczywiscie plik jest (moze nie znalazlo bo wpisalem w szukajke XP-ka "opera6.ini" [albo po prostu blad gdzies zrobilem]) i oczywiscie dziala wiec dziekuje.

h3x napisał(a):

Cholera za nic nie potrafie ustawic tak aby wszystko gralo (zawsze ktores nie tak jest) Czy moglby mi ktos podeslac kodzika do wklejenia z czcionkami (byle nie domyslne dla Opery bo u mnie domyslne sa prawie wszystkie "courierowate" sad)

underhill_79 napisał(a):

Originally posted by h3x:

Zainstalowalem Shell z Visty na XP-ka (...)Trochę "Off Topic"... Czy zainstalowałeś coś, co można znaleść tutaj http://www.trucsenvrac.com/custo/Vista-NuoveXT.php, a czego plik instalacyjny ma nazwę: Vista-NuoveXT_ShellPack_v1.exe? Ja się zastanawiam i szukam opinii. Nie zastanawiałbym się może długo, gdyby nie to, że ten plik - choć zajmuje ok. 15MB - po uruchomieniu, wymaga ode mnie ponad 700MB by przeprowadzić instalację. :-/

underhill_79 napisał(a):

No dobra, to teraz ja mam to samo. ;-) Zainstalowałem tę nakładkę a'la Vista na XP. Oczywiście czcionki w Operze (w menu, pasku adresu, w panelu z pocztą itd.) szlag trafił. Znalazłem plik a właściwie pliki opera6.ini (jeden był w c:\program files\opera\profile itd., a drugi w c:\documents and settings\...\dane aplikacji\...\profile itd.). Najpierw wyrzuciłem [Font.Normal] (oczywiście przy zamkniętej Operze) z tego pliku, do którego odwołanie znalazłem w opera:about. Uruchomiłem i nic się nie zmieniło. Jak czcionki były szlagiem trafione, tak są. Zamknąłem Operę i wywaliłem [/font][Font.Normal] z drugiego opera6.ini. Też żadnego rezultatu.
Może jest jeszcze jakiś sposób?

underhill_79 napisał(a):

Sam sobie odpowiem.
Narzędzia --> Preferencje --> Zaawansowane --> Czcionki.
Tak jest, jak się człowiek zapyta zanim sam czegoś nie poszuka.

andol napisał(a):

Originally posted by h3x:

bo u mnie domyslne sa prawie wszystkie "courierowate"W takim razie musisz naprawić swój system (pewnie wystarczy wybrać odpowiednią kompozycję), gdyż domyślne ustawienia wielu czcionek przejmowane są przez Operę z ustawień systemowych.