Zakładki w menu podręcznym - jak zrobić?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
wobo2 napisał(a):

Mam takie pytanie: w jaki sposób można przenieść polecenie otwierające zakładki do menu podręcznego Opery, rozwijanego po naciśnięciu PPM? Chodzi o to, żeby po naciśnięciu PPM w menu podręcznym znalazło się polecenie "Zakładki" i następnie po najechaniu kursorem na to polecenie rozwijał się folder z zakładkami. To samo, co się dzieje np. po naciśnięciu przycisku z zakładkami, tyle że bez konieczności wędrowania za każdym razem kursorem na pasek u góry strony.

zielak007 napisał(a):

W Ctrl+F12 → ZaawansowanePaski narzędziKonfiguracja menu utwórz kopię aktualnie używanej konfiguracji i wybierz tę kopię. Otwórz w edytorze plik, do którego ścieżka jest podana w opera:config#UserPrefs|MenuConfiguration i zamknij Operę. Znajdź sekcję [Document Popup Menu] i dodaj tam:

Submenu, M_BROWSER_MENU_BAR_BOOKMARKS, Browser Bookmarks Menu, , "Menu Bookmarks"
Jest to "główne" menu kontekstowe, czyli to, gdy klikasz w tle strony. Jeśli będziesz chciał mieć zakładki również podczas klikania zaznaczonego tekstu, obrazka czy pola tekstowego trzeba dodać powyższą linijkę do innych sekcji.

wobo2 napisał(a):

Wielkie dzięki! Wszystko działa idealnie. Pozdrawiam smile

PS. A jeszcze jedno pytanie: czy dałoby się wydzielić jeden z często używanych katalogów zakładek do oddzielnego wiersza poleceń? W ten sposób, żeby - oprócz ogólnego polecenia "Zakładki" - było też odrębne polecenie z nazwą tego katalogu i po najechaniu kursorem na nie rozwijałyby się wyłączenie zakładki z tego katalogu?

optimal81 napisał(a):

Submenu,"nazwa",Internal Bookmark Folder,11

Include, Internal Bookmark Folder,11
To polecenie wyświetla zakładki z folderu o ID=11 ( ID odczytać można z pliku zakładek w notatniku)

Ja mam tam jako pierwsze polecenie wszystkie zakładki:
Include, Browser Bookmarks Menu

wobo2 napisał(a):

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Też dałem jako pierwsze polecenie zakładki smile

wobo2 napisał(a):

Zgodnie z zaleceniem dopisałem do menu polecenie:

Submenu,"nazwa",Internal Bookmark Folder,ID

Ale pojawił się nieoczekiwany problem: nr ID wybranego przeze mnie folderu dość często samoistnie się zmienia (mniej więcej raz na dzień). Nie mam pojęcia, jaka jest tego przyczyna (najpierw myślałem, że dzieje się tak w wyniku dodania/usunięcia zakładek, ale chyba jednak przyczyna jest inna). Przez to dany folder zakładek staje się nieaktywny w menu.

Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem? Czy da się zrobić tak, żeby ID tego folderu nie ulegał zmianie lub zakodować folder w inny sposób? Ręczne aktualizowanie ID każdego dnia jest dość uciążliwe.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by wobo2:

Czy da się zrobić tak, żeby ID tego folderu nie ulegał zmianie lub zakodować folder w inny sposób?

Nie pamiętam od czego to zależało, że numerki się zmieniały (chyba nawet zmiana kolejności sortowania może to przestawić), niestety raczej nie da się tego zmienić (chyba że ktoś lepiej znający się w temacie ma coś ciekawego do powiedzenie).