Java 64 bit + WinXP 64b ENG

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
KUND3L napisał(a):

Witam,

Po instalacji windowsa XP 64 bit (wersja eng) zainstalowalem sobie JVM amd64.
Programiki napisane w javie jako zwykłe aplikacje desktopowe działają.
Nie działa Eclipse i Azerous (Prawdopodobnie dlatego, że używają SWT i może SWT w wersji 64bitowej nie ma jeszcze - nie wiem)


Ale dlaczego w Operze po odpaleniu stronki 'about Opera' nie wykrywa mi JVM-64bit ? Zmienna systemowa JAVA_HOME, PATH i CLASSPATH są poprawnie ustawione.
Problem znika po doinstalowaniu JRE-1.5.0_upd5_i586, ale nie chce używać JRE-32bitowego skoro jest już 64 bitowe.

Czy ktoś ma podobny problem ?

Zajec napisał(a):

A działają Ci aplikacje "niezwykłe" - te na stronach www?

Może po prostu niedoaptrzenie twórców Operki, że nie wykrywa.

KUND3L napisał(a):

hmm no w sumie to nie sprawdziłem czy działają aplety javy na stronach bigsmile lol Sprawdze jak będe w domu.

p.s.
"zwykłe" to chodziło mi o aplikacje nie-webowe, czyli o aplikacje dziłające samodzielnie na komputerze a nie za pośrednictwem przegląrki internetowej (tak jak Aplety Javy, filmiki flash'a itp.)
Aplikacje "zwykłe" działają, pewnie dlatego że nie wykorzystują bibloteki graficznej SWT - tak jak ma to miejsce przy Azerusie i Eclipse. Przypuszczam że biblioteka SWT jest napisana narazie tylko w wersji 32bit na windowsa więc dlatego nie działa Azerus i Eclipse na JVM-64.
No ale nie wyjaśnia to dlaczego Opera nie wykrywa JVM-64bit'owej bo przecierz Opera nie korzysta z SWT tylko bezpośrednio elementy graficzne rysuje system.
(a przynajmniej ja to sobie tak tłumacze..)quiris napisał(a):

Originally posted by KUND3L:

Ale dlaczego w Operze po odpaleniu stronki 'about Opera' nie wykrywa mi JVM-64bit ?

Ano dlatego, że Opera w tej chwili jest aplikacją 32-bitową i nie zobaczy 64-bitowej Javy i na odwrót, np. 64-bitowa przeglądarka nie będzie mogła korzystać z 32-bitowych pluginów. Najznamamienitszy przykład to Flash. Od kilkunastu miesięcy użytkownicy takich przeglądarek bezskutecznie proszą Macromedię, aby ta łaskawie zechciała wydać 64-bitowego Flasha. Nie wiem, czy to już mówiłem, ale nie cierpię monopoli irked