Zarządzanie zakładkami - CTRL + Shift + B

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
SabiuS napisał(a):

Hey,

Jak można dodać 2 bazę aby aktualna nie została skasowana, wiek ktoś?

Pozdr

S

Medium napisał(a):

Menu Zakładki → Zarządzaj zakładkami → Przycisk na pasku "Plik" → Nowy
Ja jednak nigdy nie próbowałam używać równolegle dwóch plików. Nie wiem też, jak by w takiej sytuacji będzie pracowała synchronizacja przez Opera Link (bardzo pożyteczna funkcja w razie jakiejkolwiek awarii).

SabiuS napisał(a):

Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy - robi to samo co "otwórz".

Medium napisał(a):

No to utwórz nowy pusty plik o nazwie np. bookmarks2.adr i wybierz go w oknie wyboru. Jak się nie powiedzie, w nowym pustym pliku ustawionym na kodowanie UTF-8 wklej nagłówek z już posiadanego pliku zakładek.

SabiuS napisał(a):

Tyle lat sprzedziłem na PC i nie moge tego ogarnąć. Zbyt ogólnie dla mnie napisałaś Medium. Po swojemu scaliłem zawartości plików i wczytuje chyba ten co jest wyżej. A utf-8 jest ustawione w standardzie.

Medium napisał(a):

Możesz stworzyć nowy plik bookmarks.adr w innej lokalizacji, a następnie w Operze wskazać ścieżkę do tego plikuopera:config

Originally posted by SabiuS:

Po swojemu scaliłem zawartości plików i wczytuje chyba ten co jest wyżej.

To i ja gubię się w Twoich celach. Chcesz mieć dwa różne pliki zakładek, czy nie?

SabiuS napisał(a):

Fakt, nie sprecyzowałem - tylko dla mnie w pierwszym poście było jasne co chce, a chce aby te pliki nałożyły się. Jeżeli mają taki sam folder to niech wszytkie linki znajdą się w nim.

Saskatchewan napisał(a):

Dla mnie pierwszy post też zabrzmiał tak, jakbyś chciał używać dwóch różnych plików z zakładkami. Pewnie gdyby pytanie padło na forum innej przeglądarki, to nikt by tego w ten sposób nie zrozumiał (bo raczej czegoś takiego nie wspierają (?)), ale w Operze coś takiego, w poprzednich wersjach, było wręcz banalnie proste - opcje: Nowy, Otwórz, czy Zapisz dla zakładek działały jak zwykłe operacje na plikach. Nie wiem dlaczego teraz przy tworzeniu nowego pliku zakładek nie ma Zapisz, tylko pojawia się opcja Otwórz (zapewne jakiś błąd, którego jeszcze nikt nie wypatrzył).

Originally posted by SabiuS:

chce aby te pliki nałożyły się

A zwykły import zakładek nie działa w ten sposób? Zrób kopie plików zakładek (na wszelki wypadek) i sprawdź, czy się poprawnie zaimportują.

Dodane: Zgłosiłem to jako oficjalny błąd (DSK-344365), więc jak nie poprawią, a pewnie nie poprawią, bo może to sprawiać problemy z synchronizacją za pomocą Opera Link, to może chociaż usuną tę opcję, żeby nie wprowadzała użytkowników w zakłopotanie.

Medium napisał(a):

Proponuję zrobić to poprzez synchronizację w Opera Link.
Ale ponieważ nie mam pewności, czy dobrze zadziała, zachowaj sobie najpierw w bezpiecznym miejscu kopie obu plików...

Do rzeczy: najpierw przy otwartym w Operze pierwszym pliku włączasz synchronizację, następnie zmieniasz ścieżkę wg wskazówek wyżej na drugi plik zakładek i chwilę czekasz na zsynchronizowanie następnej porcji zakładek. Zrobione. Do sprawdzenia w menedżerze.

Nigdy celowo nie scalałam plików zakładek, ale jeśli zdarzało mi się synchronizować na czysto zainstalowaną Operę bez wyrzucenia 'firmowych' zakładek, pojawiały mi się dwa foldery pt. Opera (mój i firmowy) smile
Zatem powinno zadziałać.


SabiuS napisał(a):

Witajcie ponownie,

przełożyłem scalanie, aż o tym zapomniałem.

Odświeżam temat gdyż kasująć dziś ciasteczka okazało się, że bazy(sic!) nie ma. A wcześniej jak kasowałem to pamiętam, że baza była.

Czy idzie ją odzyskać ???

S

Medium napisał(a):

Originally posted by SabiuS:

Odświeżam temat gdyż kasująć dziś ciasteczka okazało się, że bazy(sic!) nie ma.

Z Opera Link korzystasz dla zakładek?

SabiuS napisał(a):

Nie.

A gdzie opera zapisuje linki z tych zakładek?Jakimś programem odzyskiwania danych może da się uratować?