java -brak kompatybilności

w dziale Opera
makanaky napisał(a):

...gdy uruchamiam program Trend-Micro online(skanowanie) java wykazuje brak kompatybilności. Gdy się ją podejrzy w okienku "wariuje" -ale tylko wtedy(przy skanowaniu). Trend-Micro na wstępie sprawdza kompatybilność ale java już od dłuższego czasu nie współgra z tym programem. Gdy miałem 7.54 działała ale później oraz teraz na 8.5 nie 'chodzi'(java 1.5) Poza tym java niby jest OK.

Zajec napisał(a):

Możesz powiedzieć, gdzie wejśc i w co poklikać, żeby uruchomić skanowanie? Nie mogę się w tej (chyba tej) stronie odnaleźć.

P.S.
Nie chodzi tu czasem o stary, poprawiony już błąd Java Sun?

P.S. 2
Ooo, z tym layoutem forum białrej treści już naprawdę nie widać ;-)

JaDo napisał(a):

...tą kompatybilność można sobie chyba odpuścić. Zaznacza się I agree itd. potem Przejdź....

STĄD pobiera się instalkę.

Aktualizacja trwa "wieki", jakieś po tym zostały procesy w pamięci zmulające system. W okienku programu pokazało się info,że aktualizacja została zakończona pomyślnie a na stronie, że nie bigsmile.

"Zaraziłem" sobie kompa no i wykrył co trzeba.

O wiele lepsze IMO są skanery offline, skaner NOD32 znalazł to samo w takim samym czasie bez tej całej "ceremonii". Zaraz tego "trendi" wywalam.

ps.PORÓWNANIE

makanaky napisał(a):

(skanowanie z http://pl.trendmicro-europe.com/index_consumer.php -a następnie 'skanujteraz') ...dzięki za obszerne info a szczególnie za 'porównanie' ..fakt, na innych przeglądarkach java(trendmicro) 'wchodziła' ale ja polubiłem 'Operę' i z nią od dłuzszego czasu współpracuję << ...skanowałes online czy z zainstalowanego 'trendi'? I co z tymi procesami zamulajacymi system, czy muszę coś pousuwać po 'house call"? Skanowałem tylko online. Nie pobieram w takim razie Tren-Micro, po prostu nie ma sensu z taką wykrywalnością ..pozdrawiam -odb.

JaDo napisał(a):

Originally posted by makanaky:

...skanowałes online czy z zainstalowanego 'trendi'? I co z tymi procesami zamulajacymi system, czy muszę coś pousuwać po 'house call"?Skanowałem za pomocą instalniętego HouseCall. Te procesy zabiłem od razu, mój błąd, powinienem chociaż przyjrzeć się temu bliżej a tak nie wiem już co to było. Jeden to być może była jakaś usługa ale drugi był bez opisu podobnie jak jakiś trojan czy spyware. No nie chce mi się już tego powtarzać, żeby dowiedzieć się co to było naprawdę.

Głównie chyba chodzi o pliczek vmchecker.class. Tego się nie usunie przy dezinstalacjii HC , jak również katalog tymczasowy pozostaje (Documents and Settings\...\Temp) i pewnie jakieś wpisy w rejestrze.

Tylko pozostaje pytanie - czemu ta cała procedura nie potrafi wykryć poprawnie zainstalowanej Javy?.

Jeśli HC ma takie wyniki wykrywania wirów jak w w/w porównaniu, to może nie ma się czemu dziwić bigsmile.

Medium napisał(a):

Originally posted by JaDo:

czemu ta cała procedura nie potrafi wykryć poprawnie zainstalowanej Javy?.


Zauważ, że ów_pliczek
znajdował się w:
C:\Documents and Settings\***\Application Data\Sun\Java\Deployment\cache\javapi\v1.0\file\vmchecker.class-6b4d3805-78ad98c7.class 5.69KB
C:\Documents and Settings\***\Application Data\Sun\Java\Deployment\cache\javapi\v1.0\file\vmchecker.class-6b4d3805-78ad98c7.idx 295 bytes

Javy Sun. To może być częsciowe wyjaśnienie.