Zniknęły wszystkie rozszerzenia.

w dziale Opera
maxkonrad napisał(a):

Ostatnio po crashu zniknęły mi wszystkie rozszerzenia. Jak je włączyć ponownie ? Gdzie są zapisane ? Czy muszę instalować je wszystkie od nowa ?
Będę wdzięczny za pomoc.

Łukash napisał(a):

Wciśnij Ctrl+Shift+E ,czy jest pusto ? ,może są wyłączone ,bo po crashu miałeś odznaczone "Wyłącz rozszerzenia i Unite"...
A rozszerzenia znajdziesz w AppData\Local\Opera\Opera\widgets.
Menu O > preferencje > Ogólne > Uruchomianie > Wyświetl okno startowe > ok ,po restarcie zaznacz co potrzeba.

maxkonrad napisał(a):

Po Ctrl+Shift+E nic u mnie się nie dzieje, ale jeśli chodziło o listę zainstalowanych rozszerzeń, to jest pusta. Miałem już taki przypadek, dlatego teraz od razu to sprawdziłem, Opera uruchamia się z włączonymi rozszerzeniami i Unite. Teraz porostu wszystkie zginęły. Lokalizacji jaką podałeś nie mogę odnaleźć. Mam WinXP.

pgmost napisał(a):

Originally posted by maxkonrad:

Mam WinXP.


Czyli
C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\widgets
co tam masz?

maxkonrad napisał(a):

W tym folderze wiele nie ma. Jest jeden plik "widgets.dat" oraz folder nazwany "wuid-4e460996-7f69-02cd-0a2d-3ddf7800273d" (w nim dwa foldery: cache i webserver oraz plik "prefs.dat"). Chyba straciłem te rozszerzenia na dobre.

Łukash napisał(a):

Chyba tak ...(sorki za masło maślane) rozszerzenia maja rozszerzenie .oex ,jeżeli nie ma tych plików = nie ma rozszerzeń...
[Tak jest u mnie wink ] Jeżeli w folderze "wuid-*" jest folder "pstorage" to to należy do Twojego rozszerzenia ,plik prefs.dat edytowany Notatnikiem ,zawiera nazwę rozszerzenia - jak byś ich nie pamiętał ,a "<section id=" zawiera chyba folder ustawień = wuid smile = wyedytowanie wuida i podpisanie odpowiednim <section id= > przywróci ustawienia smile choć raczej mnie poniosło ...

maxkonrad napisał(a):

Zainstalowałem wszystkie od nowa. Ciekaw jestem czy jeśli zrobię kopię zapasową wszystkich rozszerzeń i potem gdy znów je stracę lub przy nowej instalce wrzucę do tego folderu, to czy rozszerzenia powrócą.

karolkuich napisał(a):

Jeśli w pliku "widgets.dat" będzie informacja o zainstalowanych rozszerzeniach, to powrócą one po ponownym umieszczeniu ich w folderze "widgets", jeśli nie, to zostaną automatycznie usunięte podczas wyłączania Opery.

Przykładowy wpis w pliku "widgets.dat" wygląda tak:
-rozszerzenie "image-preview-popup"

 <section id="wuid-3993059a-aa84-02a4-06f9-c8fdaab312e9">
  <value id="path to widget data" xml:space="preserve">{Preferences}widgets/image-preview-popup-4.2.0-1.oex</value>
  <value id="download_URL" null="yes"/>
  <value id="content-type" xml:space="preserve">3</value>
  <value id="class state" xml:space="preserve">enabled</value>
  <value id="update last modified" xml:space="preserve">0</value>
  <value id="update expires" xml:space="preserve">0</value>
 </section>

maxkonrad napisał(a):

Plik "widgets.dat" znajduje się w folderze z rozszerzeniami, więc wychodzi na to, że wystarczy zrobić kopię tego folderu i rozszerzenia zostaną przywrócone. Teraz pozostaje to przetestować. Może ktoś już próbował, bo ja po ostatnich przejściach raczej sobie podaruje. Dzięki wszystkim za pomoc. Sporo się dowiedziałem.

karolkuich napisał(a):

Ja przywracałem poszczególne pliki, ale z całym folderem też powinno to bez problemu zadziałać.