Limit powiększenia wielkości obrazu plików graficznych.

w dziale Opera
olesio napisał(a):

Witam. Dawno nie zaglądłem na forum. Jeżeli ktoś pytał o to co poniżej, bo nie znalazłem - prosił bym o link do tematu. Mianowicie, czy można i jeżeli tak to jak, wyłączyć limit powiększania rolką myszki z Ctrl plików graficznych otwartych w nowym oknie? Mam słaby wzrok, a niekiedy na grafice są elementy widoczne tylko w dużym powiększeniu. Poprzedbnie wersje Opery pozwalały raczej na nieograniczone powiększenie plików graficznych. Od wersji chyba 11.X mozna je powiększyć tylko do rozmiarów okna Opery, a nie więcej. Szukałem w opera:config i google, ale nie znalazłem nic konkretnego. Jak można wyłączyć te ogranicznie, bo teraz pozostaje mi jedynie pobranie pliku na dysk i otwarcie go na przykład pod IrfanView lub innej przeglądarce typu ACDSee. Z góry dziękuję za pomoc.

Łukash napisał(a):

Ja na tą bolączkę mam skrypt :

// ==UserScript==
// @description Disables auto resizing of large images
// @author Fartan
// ==/UserScript==

if(document.querySelector("head>link[rel='stylesheet'][href='opera:style/image.css']")) window.donotrun=true;

Wklej do nowego tekstowego > Zapisz jako > wszystkie pliki > twojanazwa.js

Jak użyć - zrób folder UserJS ,przykładowo w folderze profilu ,( opera:about ) ,skopiuj ścieżkę tego folderu . Preferencje > Zaawansowane > Zawartość > Opcje JavaScript, w polu Folder skryptów użytkownika wskaż (wklej ścieżkę) folder ze skryptami.

Medium napisał(a):

Originally posted by weep86:

najpierw powiększasz a następnie klikasz lewym przyciskiem myszy


No właśnie, to idealny wynalazek w nowej wersji Opery.

olesio napisał(a):

Dziękuję za odpowiedzi. UserJS'y są mi znane, jak i sposób ich "instalacji", ale tego skryptu akurat nie znałem. Działa super. A i przepraszam, że dopiero teraz Wam odpisuję, ale byłem przekonany, że nikt nie dal żadnej odpowiedzi, bo na 100% zaznaczyłem opcję notyfikacji czy tam subskrybcji. Jednak nic nie mój e-mail nie przychodziło na temat nowych odpowiedzi tutaj. Postanowiłem dlatego sprawdzić dopiero teraz wchodząc samemu na forum, które ostatnio rzadko odwiedzam. A o możłiwości powiększenia kliknięciem po zoomnie nie wiedziałem. Tez się na pewno przyda. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję. Pozdrawiam.