Zamykanie paneli

w dziale Opera
Rendi napisał(a):

witam
mam taki problem z opera ze znikł mi przycisk zamykania paneli (ten krzyżyk na karcie) i mam pytanie jak go włączyć, i drugie pytanie jak ustawić żeby dwukrotne klikniecie prawego przycisku muszy znaczyło zamkniecie przeglądanego panela

meaglin napisał(a):

W Preferencjach, na zakładce ogólne musi być zaznaczone "Wyświetlaj przycisk zamykający na każdej karcie". Co do drugiego to chyba się nie da... Chyba, że za pomocą skryptu użytkownika. No to mogło by być nawet proste.

quiris napisał(a):

Originally posted by Rendi:

jak ustawić żeby dwukrotne klikniecie prawego przycisku muszy znaczyło zamkniecie przeglądanego panela

Tak jak napisał przedmówca, to niemożliwe. Jednak są przecież gesty myszy. Aby zamknąć kartę wystarczy zrobić gest dół i prawo: http://www.opera.com/features/mouse/

meaglin napisał(a):

Ja nie napisałem, że to niemożliwe, tylko, że niemożliwe jeśli nie uwzględniać skryptów użytkownika. Bo wtedy coś takiego chyba się da zrobić (ekspertem w tej dziedzinie nie jestem), pytanie brzmi tylko po co? Faktycznie lepiej ustawić gest myszy. Np. Prawo-Lewo na zamknij Prawo-Lewo-Prawo na otwórz ponownie. Ja tak mam i jest mi z tym bardzo wygodnie smile Dół-prawo zmieniłem sobie na minimalizuj.

Rendi napisał(a):

wielkie dzięki meaglin smile

a co do gestów to jakos nie pasuja mi one smile zastanawiałem sie czy tych klikniec nie da sie ustawic Preferencje > Zaawansowane > Mysz i klawiatura > Konfiguracja Myszy >... tylko nie wiem jak wpsiac te kliknięcia, da sie takie cos wogóle tam dodawac ? a jeżeli tak to jak ?

szyk napisał(a):

Można też zamykać karty klikając na nie w pasku kart środkowym przyciskiem myszy.

janbar napisał(a):

Albo dodac sobie przycisk zamknij aktywna karte z kolekcji na Nontroppo:
http://nontroppo.org/wiki/PrzyciskiUzytkownika#page jest ich tam mnostwo do wyboru lub uzywac
skrotu Ctrl+W, bardzo poreczna rzecz.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Zajec napisał(a):

Rendi: W tamtym menu nie da się tego ustawić, nie ma tam niestety opcji odpowiedzialnych za zwykłe klikanie. Można by załatwić to za pomocą JS, ale wtedy musiałbyś zaznaczyć opcje, aby Opera wysyłała każdej stronie informację o klinięciu ppm, a to w przypadk niektórych co ciekawszych webmasterów może się źle zakończyć.

Rendi napisał(a):

dzięki za pomoc