Domyślny wygląd Opery

w dziale Opera
Zajec napisał(a):

Od dłuższego czasu zauważam niepokojące zagubienie wśród ludzi, którzy z komputera korzystają rzadko, a ja zaproponowałem im zainstalowanie Opery. Wielu z nich - tych początkujących - ma problem z odnalezieniem podstawowych funkcji i nie podobają im się zminimalizowane wersje zwykłych guzików (Wstecz, Dalej, Odśwież).

Zauważam jednak znaczną zmianę podejścia do Opery, gdy zawitam do nich osobiście i zmodyfikuję nieco wygląd tego potwora. Chodzi głównie o powyciąganie podstawowych guzików na Main bar/Pasek główny. Gdy zobaczą tam duże, opisane
Wstecz, Dalej, Odśwież, Główna, Wand - od razu są w stanie docenić konfigurowalność, gesty, taby (...).

Co myślicie o zmodyfikowaniu Opery to wyglądu bliższego IE? Nie mówię o usunięciu guzików np. z Page bar/Paska kart ale powtórzeniu ich w Main bar. Każdy nieco bardziej obeznany użytkownik oceni, które guziki bardziej mu odpowiadają i zbędne sobie usunie. Początkujący natomiast nie zamkną Opery 5 sekund po jej uruchomieniu.

Dodam jeszcze, że jakiś czas temu upraszczaniu Opery mówiono stanowsze nie (chcesz coś podobnego do IE: http://firefox.pl/) ale po wprowadzeniu nowych Preferencji i usunięciu banera aż szkoda tracić tych ludzi, ktorzy dają się nakłonić do pobrania 3mb, tak małym kosztem.

Ryszard napisał(a):

Jakiś czas temu istniała strona z plikami konfiguracyjnymi "zmieniającymi" ją np. w MSIE. Pozostała po tym projekcie np. http://opera.blaut.biz/customizePL.html
A może źle szukam na stronach http://opera.com/ że tego tam nie znajduję.

meaglin napisał(a):

Ja ostatnio noszę się z zamiarem sprawdzenia jak bardzo da się Operę do IE upodobnić. W sumie to już coś takiego zrobiłem, tylko chciałem jeszcze skórkę zrobić odpowiednią, a na razie nie mam czasu.
A takie zmiany w interfejsie by się przydały. Udało mi się na Operę przekabacić kilka osób i wiem, że aklimatyzacja na tej przeglądarce trochę trwa, gdy np. na Firefoxa można się przestawić natychmiastowo.

andol napisał(a):

Originally posted by meaglin:

Ja ostatnio noszę się z zamiarem sprawdzenia jak bardzo da się Operę do IE upodobnić. W sumie to już coś takiego zrobiłem, tylko chciałem jeszcze skórkę zrobić odpowiednią, a na razie nie mam czasu.Gdzieś kiedyś widziałem już gotowe pliki konfiguracyjne (paski narzędzi i menu) wraz z przewodnikiem omawiającym krok po kroku, jak zmodyfikować poszczególne elementy interfejsu Opery. Skórka też jest.

meaglin napisał(a):

Znam te skórki, mimo to jeszcze czegoś mi w nich brakuje. :? Zresztą pomysł jest głupi, bo po co komu Opera wyglądająca jak ten śmieć.

Lucky5 napisał(a):

Originally posted by meaglin:

Znam te skórki, mimo to jeszcze czegoś mi w nich brakuje. :? Zresztą pomysł jest głupi, bo po co komu Opera wyglądająca jak ten śmieć.


no nie do końca chyba tak jest bo przyzwyczajenie staje się często drugą naturą . Wiele osób zwlaszcza przy pierwszym kontakcie zniechęca się bo zakodowało sobie wizerunek 'jedynej i słusznej przeglądarki' , dlatego skórka a`la IE jest celowa dla pewnej grupy osób stawiającej pierwsze kroki w Operze by łatwiej mogli porzucić pomysł powrotu do starej przeglądarki.. .

skolman napisał(a):

a moze ta:
http://my.opera.com/community/customize/skins/?search=rio+7

uzywam jej od kilkunastu dni i bardzo mi pasuje.

Zajec napisał(a):

OK, stworzę sobie zatem tylko oswój plik konfiguracyjny i będę podawał obok linku do Operki :-)
Jak będę miał coś prostego, choć nie do końca IE'owego, pozwolę sobie się pochwalić.