Oficjalna strona NVidii - Osiołek?

w dziale Strony WWW w Operze
lolapaloza napisał(a):

http://www.nzone.com/object/nzone_downloads_nvidia.html

Jeśli Opera przedstawia się jako Opera to na podanej stronie nie wyświetla żadnych plików do pobrania. Po zmianie identyfikacji na IE ukazuje się mnóstwo pliczków do zassania.
Szkoda że taki wielki moloch jakim jest nVidia nie potrafi zoptymalizować swojej strony pod Operkę.

caamel napisał(a):

kurde, rzeczywiscie tak jest :/

Zajec napisał(a):

Co więcej, oni nie tylko wykrywają przeglądarkę w funkcjach JS, ale także po stronie serwera. Bo to serwer już nie wysyła tej tabelki, a nie że Opera jej nie wyświetla.

Xeophyte napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Co więcej, oni nie tylko wykrywają przeglądarkę w funkcjach JS, ale także po stronie serwera.

TZN?

Zajec napisał(a):

Originally posted by Xeophyte:

TZN?

Większość tego typu spraw wynika z tego, że JavaScript wykrywa Operę i jej czegoś nie wyświetla. Tu jest jeszcze gorzej, bo to ich serwer (skrypt php na nim) wykrywa przeglądarkę i Operze nie wysyła całego kodu strony. Wystarczyłoby, że serwowali by Operze to samo co IE z serwera i wszystko by grało.

quiris napisał(a):

Tu http://my.opera.com/hallvors/blog/show.dml/10792 jest bardzo szczegółowa analiza przypadku.

Xeophyte napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Operze nie wysyła całego kodu strony. Wystarczyłoby, że serwowali by Operze to samo co IE z serwera i wszystko by grało.

Porabane knockout. Nie wiadomo ile jest takich stron w sieci i ilu rzeczy sie nie widzi tylko dlatego, ze ma sie ustawione Przedstawianie sie jako Opera mad
"Morale: if you mix two different types of sniffing: by browser name and by functionality - you risk getting lost in the messy branches of your script. Clean object detection is way better."faint