Kopia zapasowa haseł itp dla Opery 11.50

w dziale Opera
kakagonzalez napisał(a):

To mój pierwszy post tutaj, więc może najpierw się ładnie przywitam:
Dzień dobry!smile

A teraz do rzeczy: Win XP coraz częściej zaczyna mi wariować, więc szykuję się do formata. Nie chciałbym jednak stracić ważnych i ważniejszych danych, czyli haseł, zakładek, skórek, szybkiego wybierania, RSS, Opery Mail... nie wiem tylko, jakie pliki mam konkretnie przekopiować na pędraka. Ponieważ dysk mam niesamowicie zasyfiony podejrzewam o przenoszenie wirusów nawet przez pliki Opery, dlatego chciałbym przenieść tylko te pliki, które faktycznie takowe dane posiadają.

Próbowałem już szukać tutaj jakichś porad, instrukcji, lecz nie znalazłem ich (możliwe, że jestem ślepy to raz, dwa, dziś dopiero zacząłem korzystać z Portalu p ). Może ktoś pomóc?


pozdrawiam i dziękuję z góry,
kaka

PS: Mogę jeszcze poprosić o podobne porady w sprawie Mozilli?

kakagonzalez napisał(a):

Tak, jak na dłoni. Dzięki wielkie smile
Mam jeszcze pytanko - co może oznaczać brak niektórych lików i folderów? Tylko to, że nic w tym zakresie nie było zmieniane?

Saskatchewan napisał(a):

Tak - brak plików w katalogu profilu oznacza, że są wykorzystywane ustawienia domyślne. (Tak jest w ogólnym wypadku, bo w rzeczywistości położenie niemal każdego z plików konfiguracyjnych można określić poprzez Edytor preferencji opera:config. Jednak, skoro o tym nie wiesz, to zakładam, że nic nie zmieniałeś wink.)

Jeszcze jedna ważna rzecz - jeśli korzystasz z hasła głównego, do szyfrowania zapamiętanych haseł, to koniecznie oprócz wand.dat, skopiuj jeszcze opcert6.dat (a może i nawet jeszcze opcacrt6.dat?), bo bez tego na pewno nie odzszyfrujesz haseł (a i z tym nie wiem, czy nie będzie problemu bigsmile).

kakagonzalez napisał(a):

Dzięki za odpowiedź

Originally posted by Saskatchewan:

Jeszcze jedna ważna rzecz - jeśli korzystasz z hasła głównego, do szyfrowania zapamiętanych haseł, to koniecznie oprócz wand.dat, skopiuj jeszcze opcert6.dat (a może i nawet jeszcze opcacrt6.dat?), bo bez tego na pewno nie odzszyfrujesz haseł (a i z tym nie wiem, czy nie będzie problemu bigsmile).Pliki te w podesłanym przez weep'a 86 linku także są zalecane do pobrania. Teraz będę musiał znaleźć suchą operę i sprawdzić, czy zabangla wink

PS: a coś podobnego w sprawie Mozilli można gdzieś uzyskać?

kakagonzalez napisał(a):

ref?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by weep86:

niezbyt skory jestem pomagać w sprawie Mozilli wink

Chęci jak chęci, ale trzeba coś na dany temat wiedzieć, żeby pomagać smile. Ja nic na ten temat o Firefoksie nie wiem, a Google umie używać każdy z nas.

Medium napisał(a):

Originally posted by kakagonzalez:

sprawdzić, czy zabangla


Oj, chyba dodam sobie tę wyszukiwarkę:
http://www.miejski.pl/ ...