Nowe konto i nały problem

w dziale Opera
symeon napisał(a):

Witam.

Założyłem nowe konto na XP'eku i mam niewielki problem z operą. Otóz na tym drugim koncie nie moge ustawic innej (niż moja), opery jako domyslnej. wszystkie linki na tym drugim koncie otwierają mi się w mojej operze. Wiem że to moja wina, bo instalując dawno temu operę, instalowałem jako dla wszystkich użytkowników (powodem był łatwiejszy dostęp do profili).
Pytanie brzmi, czy da się cosik zrobic aby do zmienić ? Tak by na tym drugim koncie można było zrobić domyślną inną operę.
Podejrzewam że coś można zmienić w opera6.ini albo w opera6def.ini, ale co ?

andol napisał(a):

Z poziomu interfejsu użytkownika nie możesz ustawić Opery jako domyślnej aplikacji tylko dla bieżącego konta systemowego. Zmiany będą obowiązywały w całym systemie.

Możesz skorzystać z mojej starej rady dotyczącej ustawienia różnych domyślnych przeglądarek na różnych kontach. Pisałem tam o Operze i IE, ale można to zastosować dla dowolnego zestawu przeglądarek, a więc i dla dwóch niezależnych kopii Opery.

symeon napisał(a):

znalazłem klucz ".html" , ale nie znaalazłem klucza "http". czy wystarczy jak zmienie tylko ten jeden klucz ?

Pozdro

andol napisał(a):

Jeżeli chcesz otwierać odnośniki, musisz z operą skojarzyć protokół http.
Mało prawdopodobme, aby nie było u Ciebie "http". Może szukałeś nie tam, gdzie trzeba? Zwróć uwagę, że na początku tego ciągu znaków nie ma kropki.