jak wycisnąć więcej z łącza?

w dziale Po godzinach
Sombria napisał(a):

mam internet w kablówce. prędkość 16kB/s w dzień, 32 w nocy. i nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że jest chyba jakaś luka w ograniczeniach prędkości.
wygląda to tak jakbym miała dwa różne łącza jednocześnie. mam uruchomionego eMule - ściąga z prędkością ok 15 - wykres statystyk prawie płaski (widać, że ograniczenie do 16 działa). w tym samym czasie mogę ściągać pliki w operze z predkością 32 (!!). i nie jest to jakiś chwilowy wzrost prędkości. oba te programy nie "kłócą się" o dostęp do internetu. zmiany prędkości jednego nie wpływają na drugi.
sprawdzałam inne programy - jeszcze tylko IE korzysta z tego "drugiego łącza". pozostałe używają tego 16.
może ktoś wie o co chodzi? i czy można tym jakoś sterować?
czy można np. ustawić, żeby mój foobar korzystał z internetu w ten sam sposób co opera? przy moim łączu niektórych stacji nie mogę słuchać w dzień (nawet jak poza foobarem nie korzystam z neta).
pewnie jak poprawią błąd, to ten efekt zniknie, ale chciałabym się nacieszyć przez jakiś czas.

skolman napisał(a):

moze to kwestia portu?
znajdz jakies radio korzystajace z portu 80 i sprawdz jak dziala.

symeon napisał(a):

@Sombria tylko nie przyznawaj się swojemu adminowi, bo jeszcze naprawi ci ten błąd bigsmile

Sombria napisał(a):

masz rację @skolman, dzięki, chyba o to chodzi. zastanawiałam się wcześniej, dlaczego w firefoxie mi to nie działało - a zapomniałam, że ustawiłam tam proxy z innym portem.
bawiłam się też trochę foobarem. wpisałam sobie proxy w3cache.icm.edu.pl i działa też dla innych stacji - jupi! całe szczęście, bo moje ulubione stacje raczej nie nadają przez port 80. ciekawe, czy w takim razie jakiś inny port jest też dziurawy? nie wpisywałam go, więc nie wiem z którym się łączy.
.... i nie powiem nic adminowi bigsmile

Jurgi napisał(a):

O w mordziuchnę, zaczynam eksperymentować, bo mnie to nędzne 4,7 kB/s denerwuje.
Sombria, napisz więcej szczegółów, jak masz ten internet podłączony... ;D

Sombria napisał(a):

Nie mam pojęcia jak mam podłączony bigsmile Wszelkie szczegóły techniczne można ode mnie wyciągnąć tylko w postaci instrukcji gdzie, co i jak mam sprawdzić. Wiem tylko, że mam modem na dwa komputery (jeden przez USB, drugi przez kartę sieciową) i że jestem za NAT-em.
Ale ten cudowny błąd to chyba nie po mojej stronie... ja tylko zauważyłam, że coś za szybko mi przeglądarka chodzi. Początkowo myślałam, że to Opera w jakiś szczególny sposób łączy się z internetem (cokolwiek by to miało znaczyć - hehe) i dlatego wyskoczyłam z tym postem tutaj.
W każdym razie życzę powodzenia w eksperymentowaniu. Jak widać czasem można coś ciekawego znaleźć.

Jurgi napisał(a):

Napisz, jaki to modem (firma, model). Chyba nic więcej nie potrzeba… Kombinowałem trochę, ale u mnie nie ma chyba tego błędu (może dlatego, że mam przez całą dobę stały transfer).

Zajec napisał(a):

Jurgi: nie masz czego raczej szukać, tu chodzi zdecydowanie o konfigurację serwera. Sombria ma łącze dzielone na jakieś dwa zakresy portów, z czego jeden obejmuje eMule, a drugi proxy.

Sombria napisał(a):

... trochę z opóźnieniem

Originally posted by Jurgi:

Napisz, jaki to modem (firma, model).


Motorola model SB5101E.