Zniknęła cała historia

w dziale Opera
kermit537 napisał(a):

Witam
Kilkanaście minut temu miałem awaryjne wyłącznie komputera po czym otwieram operę, która nie miała zapamiętanej ostatniej sesji oraz cała historia przeglądania poszła w kosmos. Czy jest jakaś rada by to przywrócić czy raczej jest już "pozamiatane" ?

Medium napisał(a):

Mnie się też niedawno zdarzyło i to parę razy. Mimo odszukania z powodzeniem pliku autosave.win w Profilu użytkownika (podkatalog sessions) nie udało się...

daroc napisał(a):

Tzn plik nie zawierał zapisanej sesji w ogóle (po otwarciu np. notatnikiem) czy był uszkodzony i Opera sobie z nim sama nie radziła?
W katalogu profilu jest plik global_history.dat, który zawiera historię. Sprawdź czy obok czasem nie ma pliku global_history.bak

Medium napisał(a):

U mnie miał zapis złożony z otwartych poprzednio kart, ale Opera go nie odczytała. Zatem chyba w jakiś sposób został uszkodzony... choć pewna nie jestem.
Nie wiem, jak zmusić Operę do odczytania tego pliku, nawet, gdy ręcznie wykonaną kopię podłożymy przed kolejnym startem.

daroc napisał(a):

Może dało by radę porównując pliki np przy pomocy WinMerge.
Ale chyba szkoda fatygi - lepiej chyba po prostu otworzyć w notatniku ten plik i przekopiować adresy do paska adresu przeglądarki. Gorzej z historią.

Medium napisał(a):

Originally posted by daroc:

Może dało by radę porównując pliki np przy pomocy WinMerge.


Które: autosave.win z autosave.win.bak?

daroc napisał(a):

Chociażby (zakładam że jeden z tych plików działa, a drugi nie działa, ale zawiera jakieś adresy zapamiętanej sesji).
Przypuszczam że skoro w pliku coś jest (jakieś zapisane adresy), a plik nie działa, to prawdopodobnie przy zapisie wystąpił jakiś błąd np. przy resecie komputera. I np. brakujący jeden bajt na końcu pliku powoduje, że Opera uważa plik za uszkodzony i go nie wczytuje. Porównując pliki należałoby sprawdzić czego brakuje i uzupełnić plik o brakujące dane (np. ten jeden bajt).

Medium napisał(a):

Może i racja, ale działanie to będzie bardzo intuicyjne, szczególnie jak się wcześniej do tych plików nie zaglądało i nie zna dokładnie ich struktury.