Samoczynna zmiana poziomu jasności wyświetlanych stron.

w dziale Opera
wicker666 napisał(a):

Witam,

Przy przesunięciu kursora na brzeg ekranu zawartość okna w Operze jaśnieje, zaś gdy kursor wraca w okolice środka obraz ciemnieje. Nie jest to jakaś duża zmiana, powiedzmy 5-10% możliwości regulacji jasności jaką mam w monitorze LCD. Sytuacja ta nie występuje ciągle - czasami wszystko jest w porządku, po jakimś czasie zmiany jasności występują ponownie. Najczęściej można je zaobserwować na jasnych stronach (np. z białym tłem).

Co ciekawe zmian tych nie mogę zauważyć przy printscreenie - na zrzutach nie ma różnicy w janości.

Zmiana skórek nie pomagała. Zmiana stylu XP na klasyczny (z obecnego AERO) także nic nie dała. Opery nie reinstalowałem, szukam mało inwazyjnych rozwiązań na chwilę obecą (w operowym czytniku RSS mam multum etykiet przy wiadomosciach, nie chcę ich stracić).

Ma ktoś koncepcje w jaki sposób się tego pozbyć?

z góry dzięki za odpowiedź,
pozdrawiam wicker

zielak007 napisał(a):

Skoro nie możesz tego zauważyć na zrzucie ekranu, to jest to raczej problem sprzętowy i wątpię, aby występowało to tylko w Operze. Przypuszczam, że monitor i karta graficzna nie są już pierwszej młodości, bo ja mam podobnie. Dla pewności możesz uaktualnić sterowniki lub sprawdzić co się stanie po zmianie rozdzielczości.

wicker666 napisał(a):

Dzięki za odpowiedź. Wbrew pozorom sporo pomogła;)

Problemem był niedociśnięty do monitora kabel monitor-GPU;)

pozdrawiam,
wicker