Opera a U3

w dziale Opera
mtrush napisał(a):

Czesc,

czy wiadomo Wam cos moze na ten temat z tematu? smile Firefox niedlugo bedzie dostepny w wersji U3 (link). Az sie prosi, aby na odpowiednich stronach znalazla sie informacja o Operze, ktora da sie bez wiekszych problemow uruchamiac z pendrive.

Pozdrawiam
Marcin

quiris napisał(a):

Coś jaśniej można? Pierwszy raz słyszę o czymś takim.

mtrush napisał(a):

U3 to nazwa technologii, która ma pozwalać na uruchamianie szeregu przydatnych aplikacji bezpośrednio z pendrive, bez potrzeby instalowania na twardym dysku. Ma to zapewnić mobilność takich programów, tj. przechowywanie na pendrive także ustawień, plików konfiguracyjnych, itp., aby na różnych komputerach (np. w domu i w pracy) korzystać z dokładnie tak samo skonfigurowanych aplikacji. No i zwiedzając stronę www.u3.com znalazłem informację, że przygotowywana jest odpowiednia wersja Firefoxa. Myślę, że w przypadku Opery uruchamianie z pendrive nie jest absolutnie żadnym problemem, więc zdziwiło mnie, że na tej stronie nie ma ani słowa o tej przeglądarce.

janbar napisał(a):

Ten projekt w stosunku do Opery, a wlasciwie idea, zostala juz wdrozona przez naszego polsko-niemieckiej proweniencji uzytkownika.
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=101272

Pozdrawiam,

janbar.smile)

andol napisał(a):

Originally posted by janbar:

przez naszego polsko-niemieckiej proweniencji uzytkownika.Zbyt daleko idące wnioski wyciągasz... Wbrew temu co się może wydawać po lekturze wskazanej przez Ciebie wiadomości, Markus ni w ząb nie zna polskiego. A język niemiecki używany jest nie tylko przez Niemców. wink

janbar napisał(a):

Raczej pisalem to z pamieci, a teraz przypomnialem sobie, ze cos wspominal o translatorze oraz to, ze ktos tlumaczyl jego posty i pliki pomocy na polski. A niemieckiego uzywa sie tez w Austrii i Szwajcarii, a w jakim stopniu przetrwal w Alzacji, to nie pamietam.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

archetwist napisał(a):

Originally posted by janbar:

A niemieckiego uzywa sie tez w Austrii i Szwajcarii, a w jakim stopniu przetrwal w Alzacji, to nie pamietam.Nie tylko. Wybór jest większy wink

http://en.wikipedia.org/wiki/German_language

janbar napisał(a):

No prosze - Wikipedia jest nieoceniona. wink

Pozdrawiam,

janbar.smile)

archetwist napisał(a):

Originally posted by janbar:

No prosze - Wikipedia jest nieoceniona. wink


Ja sobie czasem czytam na angielskiej Wikipedii takie artykuły jak np. "Polish language", żeby zobaczyć jak się muszą obcokrajowcy trudzić wink . Poza tym można tam się dowiedzieć co w oczach anglosaskich jest ciekawostką językową.