Opera nie pamięta wpisanych url

w dziale Opera
dev_zero napisał(a):

Witam, moja opera 8.5 nie pamięta historii wpisanych adresów. Pamięta tylko odwiedzone. Sprawdziłem to tak że ustawiłem ilość adresow odwiedzonych na 0 a wpisanych na 200 i wyczyściłem historię. Efekt jest taki że do opera nie zapamiętuje adresów. Lipa bo historia adresów odwiedzonych sie szybko zapełnia i i adresy które wpisuje szybko znikają z historii. Widziałem juz u kilkunastu osób ten problem ale żadnego rozwiązania sad. Próbowałem całkowicie przeinstalować opere i nic to nie dało. Więc albo to bud opery albo cos jeszcze w rejestrze zostaje jakis błąd. Wie ktoś jak to rozwiązać?

szyk napisał(a):

Wyczyszczenie historii nic w tym wypadku nie daje, trzeba wyczyścić historię wpisanych adresów (Narzędzia->Wyczyść historię przeglądania->Zaawansowane) lub usunąć/przeedytować przy zamkniętej Operze plik opera.dir z katalogu z profilem (przy edycji i usuwaniu wybranych adresów ważne jest, żeby nie usuwać liczby na górze, bo w przeciwnym razie po ponownym uruchomieniu Opery są tracone wszystkie wpisy) i wtedy testować.
A odwiedzone adresy i wpisane są przechowywane niezależnie w osobnych plikach.

dev_zero napisał(a):

Ok, sprawdziłem wpisy są dodawane do pliku opera.dir ale jak wpisuje pierwsze litery adresu url to nie wyswietlaja sie pod paskiem adresu podpowiedzi. Takze nie ma ich w historii przeglądarki (natomiast w pliku opera.dir sa adresy). Dalej nie wiem co z tym zrobić sad

szyk napisał(a):

A jak wyczyścisz całkowicie historię wpisanych adresów lub przeniesiesz w inne miejsce plik opera6.dir, to nowe adresy dalej się nie będą pokazywać?

dev_zero napisał(a):

No też nie zapamiętuje, jak całkowicie usune plik opera6.dir i ustawie pamięć adresów odwiedzonych na 0 to do pliku opera6.dir nie sa juz dodawane zadne adresy.Takze nadal lipa. Szyk a u ciebie działa historia jak ustawisz odwiedzone adresy na 0? Tak zeby tylko wpisane pamiętał?

szyk napisał(a):

Masz całkowitą rację, przepraszam, że nie sprawdziłem wcześniej (przez co się przedłużyło dojście do jakichś wniosków), ale było dla mnie jasne, że nie ma powiązania między odwiedzonymi adresami a wpisanymi. o
Jak się okazuje, jednak jest.

Myślę, że specjalnie jest tak zrobione pewnie ze względu na to, żeby w podpowiedziach w pasku adresów nie było błędnie wpisanych adresów, a jedynie te poprawne, które gdzies prowadzą.
Watpię, żeby dało się coś z tym zrobić. :/

Edycja: ten mechanizm i tak nie działa najlepiej, jak próbuje się otworzyć jakąś stronę, która nie istnieje, to pojawia się strona z błędem, po restarcie Opery bez zamykania tej strony błędny adres jest dodawany do odwiedzonych stron.