Zakładki z Opery mini - przenoszenie

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
kowwoj napisał(a):

Cześć,

Używam desktopowej Opery (11.51) oraz na telefonie - Mini 5.1.
Większość zakładek na desktopowej przerzuciłem do folderu Opera mini, by się synchronizowały. Działa. Niestety zarządzanie zakłądkami w tym folderze jest dziwnie utrudnione - nie mogę przenosić wielu zakładek na raz, gdy zaznaczę kilka i przesunę na inny folder - kopiuje mi jedną z nich. Nie chcę kopiować, a przenosić (odnosi się również do folderów). I nie pojedynczo, a wszystkie zaznaczone. Coś da się z tym zrobić?

Inna sprawa to szybkie wybieranie - czy coś robię nie tak, że na Mini i Desktop mam różną kolejność stron (Desktop ma ustawione więcej, więc na Mini niektórych brakuje, mimo, że są wśród pierwszych 9-ciu).

volumepl napisał(a):

Czy piszesz o przenoszeniu zakładek za pomocą komputera czy telefonu?

Originally posted by kowwoj:

Inna sprawa to szybkie wybieranie - czy coś robię nie tak, że na Mini i Desktop mam różną kolejność stron (Desktop ma ustawione więcej, więc na Mini niektórych brakuje, mimo, że są wśród pierwszych 9-ciu).


Synchronizujesz najpierw szybkie wybieranie z komputera czy z Opery Mini?

kowwoj napisał(a):

Przenoszę myszką na komputerze. Ale zakładki z synchronizowanego folderu Mini.

A które najpierw? Hmm, funkcję Link po prostu mam włączoną na obydwu, i na obydwu lista-ekran szybkiego wybierania wygląda zgoła inaczej.

volumepl napisał(a):

Przenosisz zakładki przy włączonej funkcji Opera Link? Przy wyłączonej takiego zjawiska nie zaobserwowałem. Kolejność synchronizacji szybkiego wybierania jest ważna, ponieważ synchronizując najpierw szybkie wybieranie z Opery Mini ustawiasz jej zakładki w Operze desktop, w przeciwnym wypadku jest odwrotnie. Po synchronizacji za pomocą Opery Mini lub Opery desktop należy Operę Link wyłączać, ale jest to konieczne tylko w przypadku synchronizacji szybkiego wybierania.

kowwoj napisał(a):

Reasumując, dwie wady systemu Link dalej istnieją, jednak da się z nimi żyć.

Czy funkcja Link jest włączona czy nie - nie ma znaczenia. Faktycznie da się przenosić/kopiować wiele zakładek na raz, jednak tylko poprzez Ctrl+X/C i Ctrl+V. Przesuwanie myszką - skutki wciąż jak w opisanym przeze mnie wyżej błędzie.

Co do szybkiego wybierania to spróbuję w takim razie w Mini wykasować dane i od początku zsynchronizować, a następnie w desktopowej odznaczyć synchronizację szybkiego wybierania. Co prawda będzie mnie to kosztować brak synchro na innej desktopowej, ale zakładam, że będzie mniej możliwości na błędy.

Wychodzi na to, że "system" działa, ale wciąż ma miejsce na poprawę. Dzięki.