Jak wstawić fotkę do kontaktu

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Makabda napisał(a):

Po otworzeniu właściwości kontaktu na zakładce ogólne jest od samej góry duże puste miejsce. W Pomocy przeczytałem, że można tam wstawić fotografię albo mały obrazek o wymiarach 60x50. Ale jak to zrobić?

archetwist napisał(a):

Ciekawe, ja nigdy nie zwróciłem uwagi na to puste pole wink . Nie wiem jak wstawić fotkę. Próbowałem teraz przeciągnąć i upuścić na nie obrazek, ale to nic nie daje.

/
Już wiem. Na karcie "Obrazki", w polu "Adres obrazka" należy wprowadzić adres do obrazka na zewnętrznym serwerze. Tak wyczytałem na forum. Dosyć idiotycznie działająca funkcja.

scipio napisał jak obejść ograniczenie co do lokalizacji obrazka.

Makabda napisał(a):

Originally posted by scipio:

I finally found the solution!! You can store contact images (which will be displayed in the mail toolbar) on your local drives. Unfortunately you cannot choose the location; you have to put them in the Opera\Help folder (I suggest creating a subfolder Opera\Help\Images). Then, in the Contact Properties, refer to the images as follows in the Picture URL field: opera:/help/<subfolders>/<image name>, e.g. opera:/Help/My_friend.jpg.

Tylko, że w wersji 8.50 nie ma już żadnego katalogu help ani w miejscu instalacji ani w profilu. Wypróbowałem wszelkie kombinacje i nic nie działa. bomb

archetwist napisał(a):

Rzeczywiście, sam nie sprawdziłem w akcji sposobu podanego przez scipio. Zresztą nawet gdyby katalog help istniał, to wywołanie go skutecznie udaremniłyby zabezpieczenia antyphishingowe Opery ("Niedozwolony adres").
Myślę, że najrozsądniejszym pomysłem byłoby po prostu wysłanie obrazków na serwer typu Imageshack czy Fotki.pl.

szyk napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Myślę, że najrozsądniejszym pomysłem byłoby po prostu wysłanie obrazków na serwer typu Imageshack czy Fotki.pl.


Lub na http://my.opera.com/Makabda/files/. wink